A VasasPlaket kiváló védekezéssel és koncentrált játékkal legyőzte az alsóház éllovasát, a Pécs csapatát az OB I középszakaszában.

VasasPlaket–PVSK-Mecsek Füszért 9-5 (2-3, 3-1, 2-1, 2-0)

Vasas: Jónás – Bencz 1, Sélley-Rauscher 2, Hegedüs 1, Halek 2, Hőna, Simon H. Csere: Vogel Simon, Takács, Miklós L. 2, Szabó B. 1, Major, Mátyók. Vezetőedző: Bóbis Máté

PVSK: Józsa – Csacsovszky E., Chilkó 1, Csacsovszky A., Rakonjac 2, Csaba M. 2, Palotás S. Csere: Opacak, Gál, Turnai A., Mijic, Jakab M. Vezetőedző: Lukács Gergely

Gól/emberelőny: 3/12, illetve 3/15
Ötméteresek: 1/1, illetve 1/1
Kipontozódott: Bencz (19.), Sélley-Rauscher (29.), illetve Zerinváry (27.)

Két jóbarát, Bóbis Máté és Lukács Gergely csapott össze ezen a mérkőzésen a parton, a két vezetőedző Pécsen korábban több évig játszott együtt. Most ellenfelek voltak, és a vendégek mestere magabiztosabban várhatta a mérkőzést, hiszen csapata több pontos előnnyel vezeti az alsóházat.

Pécsi kapufával és pécsi kihagyott emberelőnnyel kezdődött a meccs, majd jött egy fór, amit a KSI ellen négy gólt szerző Hegedüs Gábor lőtt el, majd a kipattanó után Sélley-Rauscher Domonkos is Józsa Ottóba bombázta a labdát. Zlatko Rakonjac váratlanul előtt próbálkozásával szerezte meg aztán a vezetést a PVSK emberelőnyben, 0-1. Ezt Chilkó Márton duplázta meg szintén fórból, majd Simon Henrik harcolt ki 5 méterest, mit Bencz Rolf értékesített (1-2).

Halek Márton egyenlített emberelőnyben, de mégis pécsi vezetéssel zárult a negyed, mert Hőna Dávid hibája után Rakonjac lőhetett 5-öst, nem hibázott.

Fotók: Vasas Attila

Sélley-Rauscher egyenlített a második negyedben, roppant kiegyensúlyozott volt még ekkor a mérkőzés, Csaba Márton egy időkérést követően emberelőnyben vette vissza a vezetést. A 6. percben ismét „Séló” lőtt gólt, egy szép megúszást követően tette be Szabó Bence passzát. Ebben a negyedben aztán a miénk volt az utolsó szó, éppen Szabó Bencéé, aki 15 másodperccel a nagyszünet előtt lőtte első gólját, 5-4.

Nagy tűzijáték következett a harmadik negyed elején, Miklós Levente törte meg, az ő lövése hálót is ért ugyanis, nem is akárhogyan: először vezettünk két góllal 6-4-nél. Jól védekeztünk, meglepően sok labdát szereztünk a harmadik negyedben és aztán később is.

Csaba Márton hozta közelebb a PVSK-t, de egy remek Sélley-Rauscher-passz után Hegedüs visszállította a plusz kettőt, izgalmas utolsó szakasz előtt álltunk – de a levegőben benne volt, hogy ezt a találkozót mi uraljuk.

Miklós Levente gondoskodott arról, hogy kicsit kevésbé izguljunk, hogy aztán (Bencz Rolf után) Sélley-Rauscher Domonkos is kipontozódjon. A mérkőzés zárószakaszára kissé elfáradtak a vendégek, a VasasPlaket viszont nem engedett a koncentrált játékából, s végül 9-5-re megnyerte ezt a roppant fontos meccset.