Dobos Sándor, 2019.02.23. | Vízilabda

Bár csak 3-2-nél vezetett először a VasasPlaket, lényegében kézben tartotta az UVSE elleni bajnokit, és meg is nyerte azt, így 11 pontot visz az alsóházi középszakaszba.

E. ON OB I, 14. forduló:

VasasPlaket–UVSE 7-5 (1-1, 2-1, 3-1, 1-2)
Komjádi-uszoda, 400 néző, vezette: Marnitz, Várkonyi

Vasas: Jónás – Miklós 1, Halek, Hegedüs 1, Sélley-Rauscher 1, Takács, Simon. Csere: Bencz 2, Vogel Simon 1, Hajdu A., Hőna, Szabó B. 1. Vezetőedző: Bóbis Máté

UVSE: Bisztritsányi – Korényi, Baksa 2, Korbács 2, Vígvári V., Somogyi, Aranyi. Csere: Szieben, Sziládi, Dala 1, Konarik, Telek, Rábavölgyi. Vezetőedző: Benedek Tibor

Gól/emberelőny: 3/12, illetve 2/7
Ötméteresek: -, illetve 1/1
Kipontozódott: Hőna (28.), illetve Dala (31.)

Igen sok UVSE-drukkert, UVSE-családtagot és -játékost láthattunk a lelátón ezen az estén, elvégre a fiatal Benedek-csapatnak még volt esélye a felsőház elérésére győzelem esetén. Emellett a sárga-lilák is hazai pályának érezhették a Komjádit, itt fogadják ugyanis ők is a riválisokat ebben a szezonban, és általában sokan is voltak kíváncsiak a meccseikre.

De az átlagnál több volt a Vasas-szurkoló is szombat este, így egész jó hangulatban kezdődhetett a meccs, amely a mieink számára azért volt fontos, mert a mérkőzést megelőzőn csak 8 pontot tud(t)unk vinni az alsóházi középszakaszra, ez pedig vészesen kevés, kellenek a pontok.

Az UVSE szerezte meg a vezetést, de egyenlítettünk, az első negyedben mindkét csapat kapkodva játszott, és ez aztán folytatódott a második negyedben is, bár itt már inkább érezhető volt a koncentráció, a biztosra játszottak a felek, nem vállaltak kockázatot.

Korbács Gábor második gólja ismét vendégelőnyt eredményezett, de Bencz Rolf válaszolt, Bisztritsányi karjával együtt ment be a labda, 2-2. Fontos emberfórunk maradt ki 2 és fél perccel a nagyszünet előtt, sokáig vándorolt a labda, de végül Bisztritsányiban elakadt.

Nem úgy Vogel Simon húzása, Hegedüs passzát tolta be emberelőnyben, először vezettünk 3-2-nél, ez volt az állás a nagyszünetben.

A fordulás után érezhető volt, hogy a vendégek talán kicsit idegesek a tét miatt, 5:49-cel a harmadik negyed vége előtt emberelőnyben kért időt Bóbis Máté, Bencz Rolf nagy erővel lőtte be. Dala Döme lepte meg aztán Jónás Györgyöt, hogy aztán két elkapkodott akció jöjjön itt is, ott is.

Fotók: Vasas Attila

Szabó Bence lőtte el 49 másodperccel a szakasz vége előtt, a lehető legjobbkor, és igazán nagy gól volt, 5-3, sőt, Miklós Levente is elvállalta a szabadot, 6-3-mal mehettünk az utolsó negyedre.

A negyedik negyedben igyekeztünk végigjátszani a támadóidőt, emellett védekezésben is rendben mentek a dolgok, így kézben tartottuk a meccset. 4 perccel a vége előtt Hőna Dávid kipontozódott, az akció során 5 méterest ítéltek, amit Baksa Benedek belőtt, 6-4.

2 perccel a vége előtt Sélley-Rauscher Domonkos lőtt gólt emberelőnyből, és bár még Baksa szépített, a vége Vasas-győzelem.

Mindez azt jelenti, hogy 11 pontot viszünk az alsóházi középszakaszba, ahol az UVSE is ott lesz, míg a felsőházba a Debrecen jutott, amely ráadásul nagy meglepetésre 10-8-ra legyőzte a Szolnokot a mi mérkőzésünk után.