Jenkei András, 2019.02.17. | Labdarúgás

Pályaválasztóként szenvedett súlyos vereséget a Vasas az NB II-es bajnokság 24. fordulójában.

Vasas – ETO FC Győr 0-4 (0-3)
Szusza Ferenc stadion, 700 néző.

Vezette: Csonka Bence (Kovács II. Gábor, Máyer Gábor)

Vasas: Bese – Talabér (Szilágyi, 41.), Kelemen, Tóth B., Szivacski – Kovács M., Hajdú  (Bévárdi,  66.) – Murka, Szatmári, Birtalan (Rétyi, 77.) – Balajti.
Vezetőedző: Szanyó Károly

WKW ETO: Horváth – Vadász, Tar, Vukasovics, Völgyi (Andric N., 66.) – Bagi (Szánthó 80.), Vashkeba, Madarász (Tajthy 78.) – Kovács, Szimcsó, Lovrencsics.
Vezetőedző: Király József

Gólszerző: Lovrencsics B. (11., 31.), Madarász M. (36.), Vadász (75.)
Sárga lap: Szivacski (83.)
Kiállítva: Balajti (92.)

Nehéz szavakba önteni az első félidőt, hiszen csapatunk elképesztően enervált és pontatlan arcát mutatta gyakorlatilag az egész játékrész során.
A 12. percben Lovrencsics Balázs révén szerzett vezetést a Győr, amire még lehetett mondani, hogy szerencse is kellett hozzá, hiszen a kapufáról pattant elé a labda. Ezt követően jött néhány meddő Vasas-támadás, majd egy hosszabb hullámvölgy, amely során a vendégek szinte akkor kerültek helyzetbe, amikor akartak. A csoda kis túlzással az volt, hogy csak további két gólt kaptunk, így nem meglepő, hogy a 0-3 után füttyszó kíséretében vonultak a mieink szünetre.

A második félidőre más Vasas jött ki, de ez sem bizonyult elegendőnek a gólszerzéshez. Balajti lesről talált be, Birtalan pedig remek cselek után lőtt kapufát, szóval még a szerencse sem állt mellénk. A Győrnek bezzeg minden bejött: a 76. percben Vadász Viktor egy fejessel mérte ránk a negyedik csapást.

A hajrában már nem láttuk a hitet sem a Vasas focistákon, ráadásul Balajti feleslegesen ki is állíttatta magát. Felejtsük el gyorsan ezt a vasárnapot...

1. ZTE 24 15   5 4 49-30 50
  2. Gyirmót FC Győr 23 15   2 6 51-24 47
  3. Kaposvári Rákóczi 24 13   8 3 40-28 47
  4. Budaörs 24 13   3 8 37-26 42
  5. Békéscsaba Előre 24 11   7 6 39-29 40
  6. FC Csákvár 24   9 10 5 44-38 37
  7. Soroksár SC 24 10   6 8 40-32 36
  8. Vasas 24   9   9 6 40-41 36