Vasas Óbuda – Fatum Nyíregyháza 2-3 (22, 21, -20, ­-18, -10)

Vasas: Török K. 20, Abdulazimova 12, Ana Tiemi 5, Kostelanská 10, da Silva 6, Villám L. 12. Csere: Bozicevic, Juhár (liberók), Mihály, Ambrosio, Dékány.
Vezetőedző: Jakub Głuszak

Nyíregyháza: Matic 16, Kalicanin 9, Varga 25, Brisebois 2, White 12, Francesco 5. Csere: Tóth F. (liberó), Lászlop, Mayfield 11.
Vezetőedző: Hollósy László

Az alapszakasz hajrájába fordulva, ahhoz, hogy megőrizzük kedvező pozíciónkat a bajnoki elődöntőt illetően, a ránk váró négy rangadó közül (2-2 Nyíregyháza, Békéscsaba) kettőt kellene megnyernünk... Ezekből az első most nem sikerült, bár pontot azért szereztünk, ami a végén akár még lényeges is lehet.

Pedig igazán jól indult, sokáig úgy nézett ki, nem kérdés, hogy idehaza marad a három pont. Az első két szettben kreatívan és hatékonyan támadtunk, és főként ennek eredményeként negyven perc után 2:0-volt ide. A harmadik játékrész is az előzőekhez hasonlóan szorosan alakult, de éppen a hajrában bizonytalanodtunk el előbb a támadásokban, majd a nyitásfogadásunk is erősen visszaesett és szépítettek a vendégek. A negyedik és az ötödik szett már közel sem adhatott okot az elégedettségre, végig futottunk az eredmény után, de ellenfelünk ekkor már nem adta ki kezéből az irányítást.