Jenkei Dániel, 2019.02.01. | Karate

Ezúttal hazai porondon, nemzetközi ellenfelekkel szemben szerepeltek remekül karatésaink.

Január 26-án rendezték meg hazánk egyik legnagyobb nemzetközi karateversenyét, a Tatami Kupát, melyre évente kétszer érkeznek versenyzők egész Európából.

A 28. alkalommal megrendezett versenyen ezúttal 13 ország 670 sportolója mérte össze tudását.

Karatésaink számára a Tatami Kupa fontos állomás volt a felkészülésben: míg kata versenyzőink a közelgő Európa-bajnokság előtti utolsó megmérettetésükön vettek részt, kumitéseinknek kitűnő gyakorlási lehetőség volt a tavaszi versenyszezon külföldi, kvalifikációs versenyei előtt.

Csapatunk jó formában versenyzett, versenyzőink kitűnően alkalmazták az elmúlt hetek külföldi versenyein szerzett tapasztalatokat, és összesen 8 érmet gyűjtöttek.

A szervezők jóvoltából a Csicsay Gergely – Forgács Richárd – Mérő Bálint összetételű kata csapatunk is lehetőséget kapott a gyakorlásra: a fiúk a reggeli megnyitó részeként mutathatták be a formagyakorlatukat, annak értelmezésével együtt. A fiúk az egyéni katák mellett a csapat formagyakorlatot is kitűnően hajtották végre, ami biztató a két hét múlva megrendezésre kerülő Európa-bajnokság előtt.