Preiser 1, Ranftl, Schlögl (1) – Grosslercher, Hiltunen (1), Maxa 1 – Antal, Hofer (1), Kittinger 1 – Pohl, Rohm

Bödök, Schmál 1, Szlama (1) – Lőczi, Székely-Mádai G., Turbucz – Pápa, Szigeti, Varga T. – Bálint, Bugár, Gágyor
Edző: Ladányi Balázs

Kiállítások: 8, illetve 4 perc
Kapura lövések: 47-21

Idegenben még nem verte meg a Schiller-Vasas a bécsieket, hazai jégen ez már sikerült. Két középszakasz-mérkőzésen volt túl csapatunk a csütörtöki fordulóig, mindkét alkalommal egy pontot szerzett, a Hokiklub Budapest és a Fehérvári Titánok ellen is a szétlövésben maradtunk alul.

Megint ott volt a keretünkben Vokla Roland, aki az előző meccsen mutatkozott be a Vasasban a MAC kölcsönjátékosaként – őt is meghívták a magyar felnőttválogatott szlovéniai túrájára, csakúgy, mint Fejes Nándort, aki viszont jóval gyakrabban játszik csapatunkban.

Az első harmadban nem esett gól, a másodikban viszont gyors egymásutánban kettő is, egy itt, egy ott. Schmál Kristóf egyenlített, miután a hazaiak megszerezték a vezetést. Ahogy eddig, így ezen a meccsen sem tudtunk igazán élni az emberelőnyökkel, és bosszantó volt, hogy 1-1 után kétszer is fórban voltunk, aztán amikor a második lejárt, szinte azonnal betalált a Bécs.

A harmadik harmadban is előnnyel indítottunk, de nem tudtuk kihasználni a helyzetet, majd az 59. percben időt kért Ladányi Balázs. 5 másodperccel ezután gólt kaptunk, majd a legvégén még egyet, így 4-1-re nyerte meg a meccset a Vienna Capitals II.

Folytatás szombaton, az edzőt váltó Dunaújváros otthonában.