Dobos Sándor, 2019.01.27. | Kosárlabda

Jó formában van a Vasas Akadémia, ezt a vasárnapi mérkőzésen is bizonyította, de az utolsó negyedet végül 13 ponttal elveszítette a Nyíregyháza ellen, a vendégek végül két ponttal nyertek.

NB I/B Piros-csoport, 17. forduló:

Vasas Akadémia–Nyíregyháza Blue Sharks 80-82 (16-24, 28-19, 26-16, 10-23)

Vasas: Steier 16/12, Moravcsik 2, Andrássy 18/3, Sólyom 11/3, Boros 18/3. Csere: Kovács B. 8, Katona 7/3, Kelenföldi. Vezetőedző: Faragó Péter

Nyíregyháza: Tóth G. 14, Bazsó 13/6, Harmon 17/9, Fazekas 1, Czura 12. Csere: Czinger 2, Mokánszki M. 4/3, Bus 19/3, Sitku M. Vezetőedző: Siska János

Faragó Péter az MTK elleni hétközi győzelem után azt mondta, a talán legjobb formában lévő csapat érkezik vasárnap a Sport 11-be. A Nyíregyházával mindig remek csatákat vívtunk, a tavalyi rájátszásban például szinte reménytelen helyzetből fordítottuk meg az állást a minden eldöntő harmadik meccsen.

Nos, most is ez történt, csak fordított előjellel, ugyanis már 15 ponttal is vezetett a Vasas Akadémia, a végét mégis a szabolcsiak bírták jobban.

Az első negyedben Tóth Gergely és az amerikai Michael Harmon vezetésével jobban kezdett a Nyíregyháza, 2-0-s Vasas-vezetés után szép lassan elhúztak a mieinktől és 8 ponttal megnyerték a szakaszt. A második negyedben 26-28-nál értünk a Blue Sharks nyakához, de a végén 19 pontig jutó Bus Iván vezetésével sokáig nem hagyta magát a vendégcsapat. Boros Márk pontjaival a 19. percben először vezettünk 2-0 után, 40-39-re, és mivel aztán tíz ponttal megnyertük a harmadik negyedet is, bízhattunk a jó befejezésben is.

76-61-nél már 15 ponttal ment a Vasas Akadémia, innen viszont összességében egy 21-4-es nyíregyházi roham következett. Három és fél perccel a vége előtt még 80-75-re vezettünk, de Bazsó, Bus és Tóth duplája után fordult a kocka.

Volt még idő a végén jócskán az egyenlítésre, fordításra, de ez végül nem jött össze, így a vendégek nyerték a meccset.

Ezzel együtt a Vasas Akadémia tartja a rájátszást érő helyét a tabellán.

Faragó Péter, a Vasas Akadémia vezetőedzője:
"Nagyon sajnálom, kitűnő játékot nyújtottunk, a harmadik negyedbeli védekezésünk szenzációs volt, még egy ilyen csapat ellen is, amelyik sokkal jobb erőkből állt mint mi. De az is lehet, hogy nem, de a srácok ma bebizonyították, hogy tudunk itthon is nagyon jó minőséget nyújtani. A végén mindenki hibázott, én is, túl későn kértem ki az utolsó időt, úgy gondoltam, ez az ütem jó lesz, a srácok pedig nagyon magukra engedték a vendégeket, akik - és ezt nem tiszteletlenségből mondom - nem tudtak eredményesek lenni a jó védekezésünk miatt. Ezzel együtt a végén szinte teljesen kiengedtük a kezdeményezést a kezeink közül, megérdemelten nyert a Nyíregyháza. Sajnos ez a meccs a miénk volt, sajnálom, hogy nem sikerült nyerni, a Nagykőrös ellen próbálunk javítani. Ezzel együtt nem vagyok szomorú, mert nagyon biztató játékot mutattunk, egyszerűen elfáradtunk a végére, egyszerűen ma mindenki hibázott. Ez van, el kell fogadni ezt is, nem csak a győzelmet, remélem tudunk ebből profitálni. A Nyíregyházának pedig gratulálok a feltámadáshoz és sok sikert kívánok nekik."