Jenkei András, 2019.01.20. | Kosárlabda

Magabiztos győzelmet aratott a Vasas Akadémia a két szomszédvár összecsapásán szombat este.

Vasas Akadémia – MTK Budapest 80-45 (18-14, 24-11, 16-12, 22-8)
Pasaréti út, 120 néző.

Vezette: Győrffy, Tóth C., Horváth Cs.

Vasas: Vukov 7/3, Bach 11/3, Böröndy V. 6, Dombai 25/9, Karakascsevics 6. Csere: Tóth O. 12, Varga A. 10/3, Budácsik 2, Madár K., Szmailbegovics, Boros B. 1.
Edző: Földi Attila

MTK: Baksa 4, Süle 12/12, Bernáth, Hegedűs J. 4, Szabó F. 14. Csere: Czirják 3, Wéber 4, Szeitl 2, Koch, Gróf 2.
Edző: Nagy Dorottya

Az eredmény alakulása:
4. perc: 7-5. 8. p.: 16-13. 13. p.: 27-16. 17. p.: 36-20. 24. p.: 45-31. 27. p.: 49-33. 33. p.: 60-38. 38. p.: 73-42

Nagyon fontos győzelmet tudhatnak magukénak  kosarasaink. Nem is az aktuális ellenfél, az MTK legyőzése volt a kihívás, sokkal inkább az, hogy az elmúlt hetek negatív sorozatának gátat szabjanak a lányok.
Ezen a meccsen aztán végre ismét felszabadultan voltak képesek kosarazani, és már az első félidő második szakaszában egyérteművé vált a siker. A masszív, egységes csapatjáték mellett, jó egyéni teljesítményekkel egyre növeltük az előnyt, ami a végére igazán tetemessé vált.