Dobos Sándor, 2019.01.17. | Jégkorong

A Schiller-Vasas HC kifejezetten jól játszott az alapszakasz megnyerésére hajtó zöldek ellen, végül hosszabbításban kapott ki a bajnokesélyestől.

Erste Liga, 39. forduló:

Schiller-Vasas HC–FTC-Telekom 1-2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-1)

Vasas Jégcentrum, 200 néző, vezette: Gangel, Rencz, Kis-Király, Sindel

Vasas: KOITMAA
BUKOR, Farkas B. – Bálint, TORNYAI – Inglis, Seregély – Fejes, Kováts M.
BÖDÖK, Schmál, Szlama – Lőczi (1), SZÉKELY-MÁDAI G. (1), Turbucz – MAJOROSS 1, Szlépka, Varga T. – Gágyor, Pápa, SZIGETI
Edző: Ladányi Balázs

FTC: PLESZKÁN
Karmeniemi, SARCIA – Perrier (1), Jászai – RANTANEN (1), Lengyel D. – Hegyi Á., Dósa
Nagy G., Walls, Pavuk 1 – Tóth A. 1, Switzer, Tóth Richárd (1) – Tóth G., Farkas L., Pozsár – Roczanov, Tóth Renátó, Rafaj
Edző: Fodor Szabolcs

Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Kapura lövések: 36-52

Már a korábbi mérkőzéseken is szorosan alakult a számszerű eredmény a Fradi és a Schiller-Vasas között, valamiért a srácok jobban felszívták magukat eddig is a zöldek ellen. De amíg az előző három bajnokin (1-3, 2-3, 0-2) csak nagyrészt szakaszokban volt mérhető a mieink jó játéka, most az elejétől a végéig első osztályú volt, amit a fiúk a jégen produkáltak.

Az első harmadban a Fradinak ugyan több lehetősége volt a gólszerzésre, de abszolút egyenrangú volt a két fél, jól mentek a fiúk, hogy aztán a második harmadban már uraljanak is szakaszokat. Voltak olyan percek, amikor lényegében beszorítottuk a Fradit, ekkor jóval több lehetősége volt a Vasasnak a gólszerzésre, de valami még hiányzott a befejezéseknél.

Fotók: Tumbász Hédi

Az első gól aztán az 50. percben esett, emberelőnyben szerezte a Schiller-Vasas Majoross Barnabás révén, és ezt követően még két-három ordító helyzet is akadt, mire a Fradi kiegyenlített. Nem mondhatjuk, hogy nem volt benne a játékban a vendégek egyenlítőgólja, mert 0-1 után rákapcsoltak, de ettől még persze fájó volt a bekapott gól.

Villem-Henrik Koitmaa-nak is, aki három meccs után tért vissza a csapatba, méghozzá parádésan. 52 lövés érkezett a kapujára, ebből mindössze kettő talált utat, merthogy végül a hosszabbításban a Ferencváros megszerezte önmaga második gólját és pontját. A Vasas észt kapusa ezzel együtt is 96 százalékos mutatóval zárt.

A Vasasnak még egy mérkőzése van az alapszakaszból, a Gyergyó elleni hazai bajnoki, szombaton. Ezt követően három nap pihenő után jön a középszakasz, ahol elkezdhet álmodni a szezon végére  kifejezetten „pofás” produkciót nyújtó csapatunk.

Ladányi Balázs, a Schiller-Vasas vezetőedzője: - Talán a szezon egyik legjobb meccsét játszottuk. A Ferencváros ellen még nem szereztünk pontot, így a szezon végére sikerült, és szombaton, a Gyergyó ellen ugyanez lesz a célunk. A második harmadunk kiemelkedő volt, de az elsőre és a harmadikra sem panaszkodhatunk. Vannak olyan dolgok, amiket kértünk, de nem kaptunk vissza, de nem mondanám, hogy elégedetlenek lennénk a srácokkal. Mindent megtettek a győzelemért több mint hatvan percen keresztül, talán túl hamar lőttük a vezető gólunkat. Megyünk tovább!

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője: - Nem lepődtem meg, hogy szoros volt a meccs, a Vasas ellen mindig nehéz volt ebben a szezonban játszani, most is tudtuk, hogy nem lesz könnyű. Az utóbbi időben bizonyították, főleg hazai pályán, hogy bárkinek a dolgát meg tudják nehezíteni. Jól játszottak, azt csinálták, amit kellett, mi viszont sokáig nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk. Miután belőtték az emberelőnyt, felébredtünk, és rájöttünk, mit is kellene játszani. Sikerült is kiegyenlíteni és megvolt a sansz a három pontra is, de végül hosszabbításban tudtunk szerezni kettőt. Ez pedig talán elég lesz az alapszakasz megnyeréséhez, ha az utolsó meccsen megszerezzük a három pontot.