Vasas Óbuda - Jászberény VT 3-1 (17, 18, -21, 16)

Vasas: Török 16, Abdulazimova 9, Ana Tiemi 6, Kostelanská 25, Ambrosio 6, Villám L. 9. Csere: Bozicevic, Juhár (liberók), Erzen 2, Mihály.

Jászberény: Petrenkó 5, Jakovcsuk 5, Bulajics 9, Cveticsanyin 4, Szavovics 10, Pintér 13. Csere: Lékó (liberó), Petőváry 3, Maliseva.

1. játszma: 3:2, 7:3, 9:4, 11:10, 16:11, 24:16.
2. játszma: 4:2, 5:7, 9:8, 14:12, 20:15, 24:18.
3. játszma: 2:5, 8:8, 10:13, 15:14, 17:18, 18:21, 20:21, 20:24.
4. játszma: 5:2, 8:4, 16:8, 16:11, 22:11, 24:15.

Az utóbbi években előfordult, hogy még az óév utolsó napjaiban, vagy már az újév első napjaiban pályán volt a Vasas Óbuda. Most ehhez képest egészen "maratoni" szünet jutott a csapatnak, aminek valószínűleg légiósaink örültek a legjobban.

A 2019-es, tétmeccses nyitányon mindenesetre frissen mozogtak a pályán röplabdázóink, és erre szükség is volt, hiszen első ellenfelünk, a Jászberény több új játékossal is erősödött a téli pihenő során.

Az első szettet szépen kontrolláltuk, és végül Török Kata pontjával zártuk le, a második játszmában pedig nagyjából 17-15-ig izgulhattunk, onnan egy remek ritmusváltással állva hagytuk az ellenfelet, és máris 2:0-ra mentünk.

Aztán ahogy ez már néhányszor előfordult a szezon során, a biztos előny tudatában kicsit kiengedtünk. A harmadik szettben aprócska előnyt építettek ki a vendégek, amit szépen tartottak. A hajrában 21-20-ra zárkóztunk, ám ekkor a jászberényi mester jó ütemben kért időt, mi pedig olyan hibákat vétettünk az utolsó labdamenetekben, amelyek megpecsételték a játszmánk sorsát. Szépíteni tudtak a jászságiak (2:1).

A negyedik felvonásban aztán ismét nem volt pardon, többek között Ana Tiemi remek nyitásainak köszönhetően végig nagy különbséggel vezettünk, Gluszak-mester így forgatni is tudta a csapatot. Végül, csak a történeti hűség kedvéért, egy remek blokkal zártuk le  a párharcot, így pontvesztesség nélkül abszolváltuk idei első meccsünket, és ami ennél is fontosabb, továbbra is vezetjük az Extraliga alapszakaszát.

Vasárnap pedig már igazi mélyvíz: hazai kupaelődöntő következik a Békéscsaba ellen, amely összecsapás presztízsét és tétjét aligha kell bárkinek magyarázni.