Jenkei András, 2019.01.06. | Kosárlabda

A bajnokság 12. fordulójában, a Vasas csak nagyon rövid ideig tudta tartani lépést a győriekkel.

Vasas Akadémia – CMB CARGO-UNI Győr 59-96 (20-25, 10-29, 13-32, 16-10)
Pasaréti Sportcentrum, 150 néző.

Vezette: Pozsonyi, Balogh Gy., Győrfy R.

Vasas: Vukov 7, Dombai 23/9, Bach 2, Karakasevics 2, Heljics 4. Csere: Tóth O. 2, Varga A. 3, Böröndy V. 10/3, Szmailbegovics 6, Budácsik.
Edző: Földi Attila

Győr: Brown 15/6, Raksányi 14/6, Török Á. 12/6, Szpanu 15/3, Gray 13. Csere: Czank, Krnijcs 10, Varga Zs. 9, Baffy 6/6, Szabó P. 2, Szirony.
Edző: Milos Pavlovics

Kipontozódott: Heljics (33. p.)

Az eredmény alakulása:
4. perc: 9–11. 8. p.: 17–19. 13. p.: 21–33. 17. p.: 27–48. 24. p.: 37–63. 28. p.: 42–81. 33. p.: 47–88. 37. p.: 55–89

A BEAC elleni hazai vereséget követően nem a legjobb ízzel zárult az óesztendő a Vasas Akadémia számára, és a 2019-es kezdéssel sem lehetünk elégedettek, amit Földi Attila vezetőedző mérkőzés utáni nyilatkozata is jelez: „Az első negyedben még tudtunk egy olyan képet mutatni, amilyet szeretnénk. Annak ellenére, hogy a Győr egy nagyon jó csapat, és ma nagyon jól is játszottak, ám mi nem engedhetjük meg magunknak, hogy ilyen teljesítményt nyújtsunk.”

Harcosan kezdtük az első negyedet, csak a játékrész utolsó percében tudta  a vendégcsapat egyértelműen a maga javára fordítani az állást. A folytatás azonban már korántsem volt örömteli. Támadásban alig-alig tudtunk mit kezdeni a határozottan játszó győri védőkkel, a védekezésünk pedig messze volt a tökéletestől. Egyre nőtt a különbség, nem volt esélyünk ezen a mérkőzésen.