Dobos Sándor, 2019.01.01. | Jégkorong

Szétlövéssel 5-4-re verte az UTE-t a Schiller-Vasas HC az Erste Liga keddi mérkőzésén.

Erste Liga, 34. forduló:

Schiller-Vasas HC–UTE 5-4 (1-0, 2-1, 1-3, 0-0, 1-0) – szétlövéssel
Vasas Jégcentrum, 750 néző, vezette:
Kókai, Pálkövi Zsombor, Pálkövi Baksa, Pálkövi Botond

Vasas: TÓTH B.
Bukor, Kováts M. – SURÁNYI, Tornyai (1) – Bálint, SEREGÉLY – Farkas B.
BÖDÖK (2), Schmál (1), SZLAMA 2 – Lőczi 1, SZÉKELY-MÁDAI G. 1 (1), Turbucz (1) – Gágyor, Majoross B., Pápa 1 – CSIKI, Szlépka, Varga T.
Edző: Ladányi Balázs

UTE: Sila
Huba (1), Kiss Ph. – Pokornyi, Varga A. – Kovács A., Nagy N.
Csanyi, Hebar 1 (1), Sikorcin 1 – Brine 1 (1), Szalma, VINCZE P. 1 – Benk 1, Sági (1), STEFISHEN (1) – Kocsis F., Kovács S., Nemes
Edző: Szilassy Zoltán

Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Kapura lövések: 35-57

Újra a csapatban volt Csiki Attila, és Pápa Mártonra is számíthatott Ladányi Balázs, aki abban bízott, a másik arcát mutatja majd csapatunk az év első meccsén - mármint a legutóbbi, DAB elleni mérkőzéshez képest.

A másikat mutatta! Nagyszerűen, nagy elánnal ment bele a társaság az UTE elleni negyedik bajnokiba, miközben a lilák kicsit elaludtak, panaszkodott is emiatt Szilassy Zoltán az újpesti kispadnál. "... puhányak vagyunk" - szólt oda övéinek, miközben a hazai oldalon járt a pacsi a fiúknak, mentek előre becsülettel. És ez az igyekezet gólokban is megmutatkozott. Az első harmadban Pápa Márton vállalkozott lövésre, és bár többen azt látták, beleértek a próbálkozásba, övé lett a gól, 1-0!

A Schiller-Vasas szerezte tehát a 2019-es év első Erste Liga-gólját. Aztán a másodikat és a harmadikat is! Előbb a remekül játszó Székely-Mádai Gergő, majd Lőczi Árpád talált be, álomszerű, 3-0-s eredmény állt a táblán a 31. percben.

Az UTE időt kért, és kicsit nagyobb fokozatra is kapcsolt, ennek végül a második szünetig egy gól lett az eredménye - sajnos, a videózás után is megadták. 3-1-nél is bizakodhattunk még, 20 percre volt a bravúrtól fiatal együttesünk. Az újpestiek 55 ponttal jártak előttünk a tabellán, és ez nem véletlen, alaposan rákapcsoltak a harmadik harmadban, a sebességet és a lövések számát nehezen bírtuk: előbb egy szerencsétlen kiállítás után esett vendéggól, hogy aztán egy felpattanó koronggal egyenlítsen majd fordítson az UTE.

De nem volt vége, a mieink nagyot hajtottak a végén, és Szlama Dániel révén egyenlítettek.

Fotók: Tumbász Hédi

Tóth Balázs parádésan védett a meccsen, azért szurkoltunk, hogy a remek forma kitartson a hosszabbításban is, amelyet emberhátrányban kezdtünk, mert 1 másodperccel a rendes játékidő lejárta előtt Csiki Attilát kiállították. Hősies védekezés következett, így jöhettek a büntetők.

Itt Tóth Balázs mellett Bödök Bence és Szlama Dániel parádézott, ez pedig azt jelentette, hogy a Schiller-Vasas HC győzelemmel nyitotta az új évet, ráadásul egy igazi élcsapatot vert meg, amely ellen a korábbi három bajnokiján a következő eredményeket érte el: 1-4, 1-4, 2-5.

Folytatás pénteken, a Vienna Capitals II elleni tévés meccsen, a Vasas Jégcentrumban!

Ladányi Balázs: - Nincs szó arról, hogy bárki elégedetlen lenne, de úgy érzem, egy pontot tényleg odaajándékoztunk az ellenfélnek. Valahogy fejben nem sikerült koncentrálni a harmadik harmadban úgy, ahogyan azt kértük. Ezzel együtt emelem kalapomat a csapat előtt, és boldog új évet szeretnék kívánni minden Vasas-szurkolónak, és mindenkinek, aki szorít nekünk és a fiatalságnak. Bebizonyítottuk, hogy az a potenciál, amiről eddig beszéltünk, az megvan a csapatban. Most még ritkán jön ki, de nagyon fiatalok vagyunk, ha csapatként küzdünk, mint ma, akkor gyakrabban fog.

Szilassy Zoltán: - Az a lusta hozzáállás, amit az első két harmadban csináltunk, megbosszulta magát. Nem korcsolyáztunk, nem használtuk azokat az opciókat, amiket kellett volna. Akarati tényezőkben elengedtük az ellenfelet 3-0-ra, utána összekaptuk magunkat, de egy újabb hiba elvett tőlünk pontokat. Megérdemelten szerzett két pontot a Vasas, mert a hozzáállása sokkal konzisztensebb volt hatvan percig, mint a miénk.