Jenkei András, 2018.12.02. | Kosárlabda

A bajnokságot gyengébben kezdő, de már újra a saját útján járó miskolciak ellen nem volt reális esélye a Vasas Akadémiának.

Vasas Akadémia – Aluinvent DVTK 51-81 (19-30, 14-19, 5-18, 13-14)
Pasaréti Sportcentrum, 100 néző.

Vezette: Tőzsér, Frányó, Vida J.

Vasas: Böröndy V. 8/3, Tóth O. 5, Vukov 3, Heljics 21/6, Karakasevics 3. Csere: Varga A. 6, Boros B. 2, Szmailbegovics 3/3, Budácsik, Hizsnyik.
Edző: Földi Attila

Diósgyőr: Medgyessy 8/6, Kányási 2, Walker-Kimbrough 23/6, Sulciute 9/3, Mokango 19. Csere: Katona 11/3, Kiss A. 3, Szabó Fanni 4, Zele 2, Eperjesi.
Edző: Cziczás László

Kipontozódott: Kiss A. (31. p.)
Az eredmény alakulása:
4. perc: 0-12. 8. p.: 8-26. 13. p.: 23-37. 17. p.: 31-44. 24. p.: 35-55. 27. p.: 38-63. 33. p.: 42-69. 38. p.: 46-79

Öt percnyi "kosárcsend" után, Böröndy Vivien hárompontos dobásával szerezte első pontjait a Vasas a mérkőzésen, de vendégeket ez sem zavarta meg. Csak az utolsó negyedben, amikorra  a lényegi kérdés már eldőlt, tudtuk számszerűleg szorossá tenni a képet.
Az is egyértelmű, hogy nem az ilyen szintű ellenfelekkel szembeni találkozókon várható el a győzelem fiatal csapatunktól, a hozzánk hasonló kategóriájúakkal szemben viszont az idényben már kétszer is győztesen hagytuk el a játékteret.

1. Sopron Basket 8 8 - 697-455 1.000
  2. Aluinvent DVTK Miskolc 8 6 2 660-542 0.875
  3. Atomerőmű KSC Szekszárd 8 6 2 563-471 0.875
  4. PEAC-Pécs 7 5 2 525-445 0.857
  5. ZTE Női KK 9 6 3 661-612 0.833
  6. NKE-Csata 7 4 3 485-503 0.786
  7. CMB Cargo-Uni Győr 8 3 5 592-554 0.688
  8. Vasas Akadémia 7 2 5 480-546 0.643