Dobos Sándor, 2018.12.01. | Vízilabda

A papírformának megfelelően az OSC sikerét hozta az E.ON OB I 8. fordulójának szombat esti mérkőzése a Kondorosi úton.

E.ON OB I., 8. forduló:

A-Híd-OSC Újbuda–VasasPlaket 18-6 (6-2, 4-0, 3-1, 5-3)
Nyéki Imre Uszoda, 150 néző, vezette:
Marjay, Várkonyi

OSC: Mitrovic – Brguljan 2, Erdélyi 2, Randjelovic, Manhercz K. 2, Bundschuch 2, Hárai 1. Csere: Lévai (kapus), Seman 3, Salamon, Kovács G. 1, Tóth M. 1, Burián 3, Szabó Balázs 1. Vezetőedző: Vad Lajos

Vasas: Jónás – Miklós L. 2, Hegedüs, Halek 1, Sélley-Rauscher 1, Simon H., Takács. Csere: Dévai (kapus), Vogel Simon, Mátyók 2, Bencz, Hőna, Szabó Bence., Hajdu A. Vezetőedző: Földi László

Gól/emberelőny: 5/11, ill. 3/6
Ötméteresek: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Takács B. (21.), Hőna (25.)

Az UVSE elleni győzelem után egy jóval keményebb feladat várt a VasasPlaketre, a bajnokságban menetelő OSC volt az ellenfél, ráadásul idegenben. Az „odavágón” 17-6-ra nyert Vad Lajos csapata a Komjádiban, ez az eredmény nagyjából tükrözi is az erőviszonyokat.

Szombaton este aztán az első három támadásából gólt szerzett az OSC, így már két perc után időt kért Földi László. A negyedik támadás kapufa lett, majd a lefordulásból Halek Márton szerzett gólt, de rögtön válaszolt rá Erdélyi Balázs, a negyed felénél 4-2-re vezetett az egyik bajnokesélyes. Az első pihenőre aztán 6-2-vel mehettek a felek, volt mit megbeszélni a védekezést tekintve.

Gyorsan elkapkodott két emberfórt az OSC a második negyed elején, Bundschuch, majd Hárai is egyből lőtt, emellett előbbi, valamint Manhercz lőtt kapufát – miközben mi nem jutottunk el helyzetig az első három percben. Aztán a nemrég még a Vasasban pólózó Burián Gergely törte meg a gólcsendet, jött is az időkérés ismét a Vasastól (7-2), kisvártatva pedig Burián emberelőnyből növelte a különbséget – merthogy a mi akciónk középen elvérzett.

10-2 volt az állás a nagyszünetben, a második félidőre mindkét csapat kapust cserélt, Lévai Márton és Dévai Kristóf is szerepet kapott tehát. Fiatal kapusunk rögtön be is mutatott egy szép labdaszerzést, jó ütemben mozdult ki a centerpasszra, járt érte a taps, hogy aztán Salamon Ferenc lövését hatástalanítsa.

És újra és újra jól avatkozott be a Vasas 14-ese a következő percekben, emberhátrányban is jól nyúlt bele a labdába. Végül a negyed 6. percében kellett maga mögé nyúlnia először, akkor Burián Gergely lőtt nagy gólt. Fél perccel később egy másik egykori kedvencünk, Drasko Brguljan úszott meg, ekkor volt először tíz közte (12-2). De csak egy rövid ideig, mert Mátyók Norbert megküzdött a góljáért, megtörve ezzel egy 19 perces Vasas-gólcsendet.

A negyedik negyedben aztán kicsit már visszavett az OSC, vagy talán nem ment olyan nagy elánnal, de az is tény, hogy összeszedettebbnek tűnt a védekezésünk is. S hát mi is könnyebben, kevesebb teherrel lőttük már el a labdákat, amikből be is akadt néhány (Miklós Leventéé vagy Mátyók Norberté).

A vége 18-6, eggyel több gólt lőtt az OSC, mint a Komjádiban.

Földi László, a VasasPlaket vezetőedzője:
„Igyekeztünk megállni a helyünket a jóval erősebb OSC ellen, de az elején lerohantak minket, nem tudtuk hatékonyan megakadályozni a támadásaik befejezését. Utána úgy ahogy sikerült felvenni a ritmust, és már jobban játszottunk ez ellen az agresszív védekezés ellen. Becsülettel küzdöttek, mentek a fiúk, de a sok hiba is mutatja, hogy ez még nem a mi szintünk.”

Mátyók Norbert, a VasasPlaket játékosa:
„Sajnos nem úgy alakult a mérkőzés eleje, ahogy elterveztük. Nagy fölényben volt ekkor az OSC, de később egy kicsit jobban tudtunk figyelni, amikor kellett, és a második félidőben már voltak jó pillanataink, az már egy fokkal jobban nézett ki.”

Nagy kép: Madar Dávid/OSC