Jenkei András, 2018.11.25. | Röplabda

Az idény kilencedik bajnoki mérkőzésén idegenben, Jászberényben gyűjtötte be a három bajnoki pontot a Vasas Óbuda.

Jászberény VT – Vasas Óbuda 1-3 (-12, -16, 13, -16)
Jászberény, 250 néző.
Vezette: Szabó Zs., Kiss Z.

Jászberény: Riczkó 1, Jakovcsuk 11, Pintér A. 13, Petrenkó 7, Cveticanin 9, Devaney 3. Csere: Lékó (liberó), Petőváry 4.
Vezetőedző: Deme Gábor

Vasas: Kostelanská 11, Da Silva 9, Villám L. 6, Török 16, Abdulazimova 17, Ana Tiemi 4. Csere: Bozicevic (liberó) 1, Mihály, Ambrosio 1.
Vezetőedző: Jakub Głuszak

Nagy volt a fölényünk az első szettben, összeszedett, intenzív játékunkkal szemben nem volt ellenszere a hazaiaknak. A második játékrészben szorosabban alakult az eredmény, de 15-15 után már csak egyszer nyithatott a Jászberény. A harmadik szett jellemzésekor ismételhetnénk az elsőre tett megállapításokat, csak éppen fordított előjellel. Vendéglátóink elsősorban jó szerváiknak köszönhetően állva hagyták a mieinket, a cseréink sem tudták megszakítani a rossz sorozatot.
A vérszemet kapó ellenfél próbált kapaszkodni a végsőnek bizonyuló játékrészben is, ám ekkor már újra kevés volt a bizonytalanság a mieink játékában, dinamikus támadásokkal gond nélkül zártuk le a mérkőzést.