Jenkei Dániel, 2018.11.25. | Kézilabda

Varga Márta csapata kiváló játékkal múlta felül az igencsak megerősített ellenfelet a rangadón.

Vasas SC – Gödi SE 30-23 (16-11)

Vasas SC: Antóni – Hansághy 5, Németh 3, Hadnagy, Takács 4, Ivanics 4, Moharos 4.

Csere.: Tzintzis (kapus), Kiss 6(3), Bab 1, Mester 1,Szatmári 1, Varjú 1, Leitner, Lízer, Szecsődi. Vezetőedző: Varga Márta

Hétméteresek: 3/3 ill. 2/2., kiállítások: 8 perc ill. 12 perc

Már a kezdés előtti jelekből egyértelmű volt, a Göd komoly presztízst csinál a vasárnapi meccsből.

A vendégeket a rutinos szakmai vezető, Németh András ezúttal - szokatlan módon - közvetlenül a kispadról dirigálta, a gödi keretet pedig kettős igazolású váci kiválóságokkal erősítették meg kifejezetten erre a meccsre, köztük három utánpótlás világbajnokkal.

Az érdekes előzmények után kissé őrült hangulatban kezdődött az összecsapás, hiszen számos ziccer kimaradt az elején, de ebből a kapkodásból a mieink tértek magukhoz hamarabb, így lassan elkezdtük uralni a találkozót.

Ebben nagy szerepe volt az ihletett formában védő Antóni Viktóriának, illetve annak is, hogy rendkívül higgadtan és eredményesen támadtunk.

A félidő során már hét is volt a különbség a javunkra, így a szünetet jelző sípszó pillanatában szinte csalódottak lehettünk, hogy csak 16-11 állt a táblán.

Nem beszélve arról, hogy kettős emberhátrányban fejeztük be a játékrészt...

A második félidő a mi gólunkkal kezdődött, utána viszont elkezdődött némi kapkodás Vasas-oldalon, de utólag kiderült, ez volt az egyetlen hullámvölgyünk a találkozó során.

A gödiek kettőre is felzárkóztak, de ekkor megint jött a kapuban a szenzációs Antóni, elöl pedig újra higgadtabbá váltunk, és ezúttal a sokszor hiányolt egyéni extrák sem maradtak el, így hamar azon kaptuk magunkat, hogy megint öt van közte a javunkra.

Varga Márta elmondása szerint még az utolsó öt percre fordulva sem hitte el, hogy ez már biztos a miénk. Szó mi szó, lassan vánszorogtak a percek, de igazából a Göd semmi extrát nem tudott ezen a vasárnapon mutatni, így végül kifejezetten magabiztos, hétgólos diadalt arattunk.

Mindez nagyon kellett a lelkeknek az utóbbi hetek vereségei után, no és nem mellesleg a tabella szempontjából sem ártott a két pont.

Folytatás egy hasonlóan keménynek ígérkező összecsapáson a Kispest ellen.