Dobos Sándor, 2018.11.25. | Jégkorong

Kétszer is egyenlített a szervezetten, helyzeteket kidolgozó Schiller-Vasas Gyergyószentmiklóson, de a hazaiaké lett a három pont.

Erste Liga, 22. forduló:

Gyergyói HK–Schiller-Vasas HC 3-2 (1-0, 0-1, 2-1)
Gyergyószentmiklós, 1250 néző, vezette:
Csomortani, Csata, Péter, Fehér

Gyergyó: Gorjacsevszkij
Ezsov, Kozma (1) – Ferenc Csibi, Góga – Nagy Cs., Orbán Sz.
Csergő, Karpus (1), Tomanek 1 – Péter Zs. 1, Vesutkin 1 (1), Vorobjev (1) – Barabás, Constantin, Daradics – Benedek, Elekes Darabont, Ivácson
Edző: Vitali Donika

Vasas: Tóth B.
Bukor, Inglis – Surányi, Tornyai – Bálint, Seregély – Hegyi D., Kováts M.
Bödök 2, Csiki, Schmál – Czakó, Szlama, Varga T. – Fliszár, Gágyor, Pápa – Lőczi, Székely-Mádai (1), Turbucz (1)
Edző: Ladányi Balázs

Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Kapura lövések: 40:26

Az Erste Liga újonca, a Schiller-Vasas HC vasárnap játszotta utolsó erdélyi mérkőzését a szezonban, ezúttal Gyergyószentmiklóson. A harmadik túra második meccse volt ez, pénteken Csíkszeredán remekül játszott két harmadon át a csapat (vezettünk, majd 3-3 volt az állás), de végül a csíki gárda 5-0-s harmadik szakasszal eldöntötte, kié lesz a három pont.

A gyergyói jégcsarnokban jártunk már, akkor vagány játékkal négy gólt sikerült lőni, de így is a hazai csapat nyert, 6-4-re.

A mostani mérkőzésen összeszedetten és alapvetően koncentráltan játszott a Schiller-Vasas, és bár az első harmadban Péter Zsolt megszerezte a vezetést, egyáltalán nem estek össze a mieink, sőt. Több helyzetet is kidolgoztak, és így volt ez a második harmadban is, Czakó Barna, Csiki Attila, Pápa Márton vagy Székely-Mádai Gergő előtt is adódott nagy esély, végül Bödök Bence iratkozott fel a gólszerzők közé, viszonylag távolról lőtt nagy gólt, 1-1-gyel jöhetett a harmadik harmad.

Ott Vesutkin talált el jól egy korongot, ezt nem tudta védeni az egész meccsen remeklő Tóth Balázs. Mentek, hajtottak a fiúk, nem féltek ütközni, Fliszár Zalánt, Schmál Kristófot és Pápa Márton is le kellett kísérni egy-egy fizikai kontakt után.

2:40-nel a vége előtt Vorobjev hibázott, Bödök Bence lecsapott a korongra, és kíméletlenül egyenlített. Mielőtt örültünk volna, fél perc sem kellett ahhoz, hogy újra vezessen a Gyergyó, Tomanek kotorta, tuszkolta be valahogy, 3-2. Időt kért ezután Ladányi Balázs, lehoztuk Tóth Balázst, de az eredmény már nem változott.