Jenkei András, 2018.11.18. | Röplabda

Újabb rangadót nyert hazai környezetben a Vasas Óbuda, ezútal a Nyíregyháza volt az áldozat.

Vasas Óbuda – Fatum Nyíregyháza 3:1 (22, 26, -23, 18)
Folyondár utca, 350 néző.

Vezette: Adler, Vári.

Vasas: Tiemi 5, Kostelanská 17, Lopes Da Silva 17, Villám L. 8, Török 8, Abdulazimova 16. Csere: Bozicevic (liberó), Mihály.
Vezetőedző: Jakub Głuszak

Nyíregyháza: F. Genesis 2, O. Medics 5, Kalicsanyin 6, Varga E. 22, Brisebois 16, White 11. Csere: Tóth F. (liberó), Ancsin, Matics 3, Szabó L. 1, Lászlop.
Vezetőedző: Hollósy László

Az eredmény alakulása:
1. játszma: 0:4, 1:6, 7:8, 13:13, 21:19, 24:21.
2. játszma: 2:1, 7:5, 10:14, 14:19, 20:24, 26:25.
3. játszma: 1:5, 8:7, 11:11, 14:15, 19:15, 21:17, 23:21, 23:23.
4. játszma: 2:0, 4:4, 9:7, 14:9, 18:12, 22:15.

A női Extraliga alapszakaszának két legjobb mutatójával rendelkező csapata randevúzott vasárnap este a Folyondár utcában. A Vasas Óbuda listavezetőként fogadta a Fatum-Nyíregyháza csapatát, amelyet pár héttel ezelőtt már legyőzött a nyíregyházi Continental Arénában.

Persze az a 0:3-as siker senkit sem tehetett elbizakodottá, hiszen tudtuk, hogy a Hollósy László által vezetett szabolcsiak jó erőkből állnak, ráadásul a mi energiáinkból a szerdai, aranyjátszmában megnyert Challenge-kupa csata is elvehetett.

Ennek és a mai gyengébb kezdés ellenére az első játszma fináléját mi bírtuk jobban, és végül Tiemi klasszismegoldásával le is zártuk az etapot (25-22).

Afelől nem lehet vita, hogy a második játszma volt a legemlékezetesebb ezen a meccsen. 24:20-as nyíregyházi vezetésnél nem sok pénzt tettük volna rá, hogy miénk lesz a szett, de ebben az idei Vasas Óbudában benne van a bravúr, és a lányok most is visszajöttek szívós munkával, szettlabdák sorát hárítva, hogy aztán egy vonalon kívülre ütött vendéglabda után 28:26-al behúzzák szettet.

Gondoltuk, innen már nem lesz megállás, de a harmadik felvonásban a Nyíregyháza is megmutatta magát, és ugyan a hajrában több ponttal is vezettünk, mégis szépítettek a vendégek.

A döntő játszma örömét viszont nem adtuk meg nekik, Jakub Głuszak lányai jelentősen redukálták a hibákat a negyedik felvonásban, és végül magabiztos, hétpontos különbséggel nyerték meg a szettet és a meccset, megszilárdítva a Vasas Óbuda helyét az Extraliga tabellájának élén.