Jenkei Dániel, 2018.11.10. | Kézilabda

Túl sok kapott gól, hibák kulcspillanatokban: a Nyíradony mindkét pontot elvitte a Népfürdő utcából szombat este.

Vasas SC – Nyíradony VVTK 30-32 (15-18)

Vasas SC: Tzintzis – Hansághy 2, Kiss, Németh 7, Takács 7(2), Szecsődi 2, Szatmári 1.

Csere: Antóni (kapus), Moharos 5, Ivanics 3, Imrei 1, Lízer 1, Varjú 1, Hadnagy.

Vezetőedző: Varga Márta

Hétméteresek: 3/2 ill. 4/3., Kiállítások: 2 perc ill. 14 perc

Az első félidőben a Nyíradony bizony jócskán igazolta, hogy kellemetlen ellenfél. Korábban a Kispestet verték meg a bajnokságban, 30 perc után pedig ellenünk is három góllal vezettek.

A fő baj ezzel az volt, hogy mindezt 18 lőtt góllal tették, ami bizony egy félidő alatt igen sok...

Ettől függetlenül bíztunk a második félidőben Varga Márta lányainak fiatalos lendületében, és többször is úgy látszott, nem hiú ábránd a meccs megfordítása. Ha sikerült pár percre felgyorsítani a játékunkat, máris jöttek a Vasas-gólok.

Amint azonban a lelkes szurkolótáborunk biztatása mellett karnyújtásnyi közelségbe - mondjuk egy gólra - kerültünk az ellenféltől, menetrendszerűen jött egy megmagyarázhatatlan ziccerrontás, vagy egy oldalvonalon kívülre passzolt labda, vagy éppen egy könnyen bekapott gól.

A Nyíradony pedig élt azzal, hogy rendre hibáztunk, és még emberhátrányban is viszonylag simán meg tudta őrízni a vezetését.

A végső sípszó pillanatában 30-32 állt a táblán, ami számunkra a második hazai vereség elszenvedésével volt egyenértékű tény.