Dobos Sándor, 2018.11.07. | Vízilabda

Sokáig nagyon jól tartotta magát a VasasPlaket a csoport egyik legerősebb csapata ellen, a végén azonban biztosan nyert a Miskolc a szerdai bajnokin.

Eredmény – E.ON OB I, 4. forduló:

VasasPlaket–PannErgy-Miskolci VLC 6-12 (2-2, 2-3, 0-3, 2-4)
Komjádi-uszoda, 200 néző, vezette:
Fodor, Marnitz M.

Vasas: Jónás – Bencz 1, Miklós L. 1, Hegedüs G., Halek 1, Takács, Simon H. Csere: Vogel Simon, Sélley-Rauscher 3, Szabó B., Mátyók, Major, Hőna. Vezetőedző: Földi László

Miskolc: Csoma – Banicevic, Bowen 2, Vadovics V. 2, Lőrincz B. 2, Bedő, Stojanovic 1. Csere: Hornyák, Nagy Á. 1, Misic 3, Milicic 1, Szőke. Vezetőedző: Sike József

Gól/emberelőny: 1/10, illetve 6/14
Ötméteresek: 1/2, illetve -
Kipontozódott: Takács B.

A nagyon erős Miskolc volt az ellenfele a Vasasnak a hétközi bajnokin, amelyet gyászszünettel vezettek fel, a vasárnap 64 éves korában elhunyt dr. Vindisch Kálmán, a Vasassal 1982-ben bajnoki címet szerző, az OSC-vel kétszeres BEK-győztes vízilabdázó emlékére.

Halek Márton szabaddobásból vette be Csoma Kristóf kapuját a 2. perc végén, ezzel vezetett a Vasas 1-0-ra, két remek védekezést követően. Alex Bowen emberelőnyből egyenlített, majd egy fontos Mátyók-blokk után nem sokkal Sélley-Rauscher Domonkos is előnyből lőtte ki a bal alsót, 2-1. Jónás György is fogott egy fontosat, jól kezdtük a meccset, végül Milicic emberelőnyös gólja miatt 2-2-vel zárult az első negyed.

Miklós Levente vette vissza remek lövésével a vezetést (Bedő Krisztián már épp visszajött a kiállításából), Nagy Ádám is belőtte a maga fórját, majd a következőnél (amelyet Simon Henrik harcolt ki), Földi László időt kért. Megvolt az esély a gólra, de ez végül nem jött össze, ráadásul Misic gólja után Miklós Levente kétszer is a kapufát találta el fórban.

Vogel Simon harcolt ki két perccel a nagyszünet előtt 5 méterest, amit Sélley-Rauscher használt ki, 4-4-, szépen küzdött a Vasas! Megúsztunk egy dupla hátrányt is Jónás remek védése után, az utolsó percben Sike József is időt kért. Végül Sasa Misic góljával 5-4-re vezetett a Miskolc a nagyszünetben.

Lőrincz Bálinté volt az első gól a harmadik negyedben, majd két olyan akciót vezettünk, ami több reménnyel kecsegtetett.  A harmadik is, főleg, hogy Simon kiharcolt egy fórt, Földi mester magához is kérte a srácokat, nem volt mindegy, közelebb férkőzünk-e a miskolciakhoz a mindig kritikus harmadik negyed közepén. Bencz Rolf lőtte Csoma Kristófba a labdát, majd Rolf mellett lőtt el egy szabadot Stojanovic, először volt három a különbség. Aztán négy lett Vadovics gólja után, eldőlni látszott a legfontosabb kérdés, a győztes személye.

Bencz Rolf szépített már a negyedik negyed elején (5-8), de Bowen rögtön reagált, nem sokkal később pedig Halek Márton hagyott ki büntetőt.

A végére elfáradt tehát csapatunk, a Miskolc pedig behúzta a három pontot. A VasasPlaket ugyanakkor sokáig nagyon jól játszott, többek elismerő szavait is kivívta a találkozó végén.

Legközelebb szombaton, Kaposváron játszunk fontos meccset.