Az erősebbik pécsi csapat otthonában nem volt igazi esélye a Vasas Akadémia fiataljainak.

PEAC – Vasas Akadémia 87-67 (23-17, 22-15, 18-16, 24-19)

Pécs: Vanloo 18/12, Wenczel 10, Simon Zs. 6/3, Tetemondova 4, Imvobioh 24. Csere: Gémes-Sarok 6, Barnai10, Ruják 9, Pucz, Radonjics, Kovács K.
Edző: Meszlényi Róbert

Vasas: Dombai 13/3, Bach 13, Varga A. 6, Karakasevics 10/3, Heljic 9/3. Csere: Tóth O. 4, Böröndy 9, Vukov 3, Hizsnik.
Edző: Földi Attila

Az eredmény alakulása:
3. perc: 7–2. 6. p.: 9–10. 13. p.: 26–20. 17. p.: 34–24. 23. p.: 48–34. 26. p.: 56–41. 33. p.: 69–52. 37. p.: 77–57
Kipontozódott: Heljic (33. p.), Karakasevics (36. p.)

Egyértelműen kezdték a mérkőzést a vendéglátók (7:0), ám látszódott, hogy képességek dolgában a mi csapatunk is jól van eleresztve, így a 6. percben rövid időre átvettük a vezetést. Az eredményesség és a fiatalság azonban nem mindig jár párban, rutintalan csapatunk egyre többet hibázott, a koncentrációval is akadtak gondok, így a hazaiak egyre masszívabb előnyt építettek ki, elsősorban nigériai légiósuknak köszönhetően.
A szünet után még egyszer megmutatta lehetőségeit a Vasas, rövid ideig sikerült faragni a hátrányon, belátható (8 pont) különbségen tartottuk az állást, az idő előrehaladtával azonban újra egyre nyílt az olló, és végére húsz pont lett a különbség.
Vezetőedzőnk és a találkozón legeredményesebb játékosunk véleménye is megegyezett a meccs után, több is lehetett volna ebben az összecsapásban...

1. Sopron Basket 6 6 - 493-352 1.000
  2. Atomerőmű KSC Szekszárd 6 5 1 428-332 0.917
  3. NKE-Csata 4 3 1 301-256 0.875
  4. ZTE Női KK 6 4 2 439-406 0.833
  5. Aluinvent DVTK Miskolc 5 3 2 379-336 0.800
  6. PEAC-Pécs 5 3 2 361-321 0.800
  7. CMB Cargo-Uni Győr 5 2 3 369-336 0.700
  8. ELTE BEAC Újbuda 4 1 3 261-355 0.625