Dobos Sándor, 2018.10.25. | Jégkorong

A Gyergyó elleni szép játék után bizakodva indulhat útnak az „ellenkező irányba” a Schiller-Vasas HC jégkorongcsapata.

Az Erste Liga 15. fordulójára készül Ladányi Balázs és együttese, a mieink Bécsben, a Vienna Capitals farmcsapata ellen játszanak Erste Liga-bajnokit pénteken este.

„Úgy érzem, a csapat felkészült a találkozóra, és megfelelően fog tudni beleállni a mérkőzésbe. Mindenki keményen dolgozott csütörtökön is, és a legutóbbi, gyergyói meccs is sok erőt ad, mert ott kezdett jól menni nekünk. Keményen, tökösen játszottunk, és egy egész jó eredményt sikerült elérni, ezt szeretnénk továbbvinni” – fogalmazott Bukor Rajmund, a Schiller-Vasas játékosa az újabb feladat előtt.

Sokan emlegetjük azt a Gyergyó elleni utolsó bajnokit, és nem véletlenül. Végre olyan arcát mutatta a Vasas, ráadásul 0-3 után, amelyre igenis lehet építeni. Bátor, vagány, felszabadult volt akkor a mieink hokija, kifejezetten kellemetlen perceket okoztunk a jóval rutinosabb erdélyi csapatnak, ez pedig – az ezt megelőző mérkőzések összképéhez képest – egy várva várt visszaigazolás a szakvezetés számára is: nem felejtett el küzdeni a társaság.

Ráadásul valóban lehet folytatni és továbbvinni ezt a képet, ezt a szellemiséget, hiszen a következő rivális nem egy világverő csapat. Több olyan játékos is szerepel a túloldalon, akik ellen az osztrák juniorbajnokságban már játszottak a mieink, és azt se felejtsük el, hogy a bajnokság harmadik fordulójában sikerült pontot szerezni (majdnem hármat) a bécsiek ellen a Vasas Jégcentrumban.

A Vienna Capitals eddig két hárompontos győzelmet tud felmutatni, emellett egyet hosszabbításban szerzett, a többi mérkőzését elveszítette, mindössze három pontra van tőlünk a tabella 10. helyén. Legutóbb október 21-én, vasárnap az UTE ellen játszottak, azt a meccset 4-2-re nyerték a lilák, Bécsben.

A Schiller-Vasas a pénteki meccs után legközelebb hétfőn játszik, akkor a Corona Brasov látogat a Vasas Jégcentrumba, rövid időn belül másodszor.