Vezette: Bogár Gergő (Király Zsolt, Legeza László)

Soroksár: Kovács D. – Gárdos, Dvorschák, Valencsik, Bor (Szpirulisz, 43.) – Derekas, Gyömbér – Albert (Pál A., 76.), Tamási Zs. (Lőrinczy, 81.), Kundrák – Orosz. Vezetőedző: Lipcsei Péter.

Vasas: Bese – Hinora, Vaskó, Szilágyi Z., Szivacski – Bévárdi, Szatmári L. (Talabér, 71.), Hajdú A., Murka (Hrepka, 71.) – Birtalan, Balajti. Vezetőedző: Kis Károly.

Gólszerzők: Tamási Zs. (53., 70.), Kundrák (65.), ill. Birtalan B. (29.)
Sárga lap: Derekas (42.), Gyömbér (59.), Pál A. (87.), ill.: Talabér (77.)

Kemény meccsre számítottunk Soroksáron a válogatott szünet miatti szusszanást követően, ráadásul a hazaiak vezetőedzője, Lipcsei Péter is igencsak fogadkozott a Vasas ellen. Ha a sárga-feketék nyerik a meccset, akkor elénk kerültek volna a tabellán.

Ennek ellenére az első félidőben mi szereztünk vezetést, Birtalan Botond demonstrálta egy közelről elért góllal, hogy ismét kezd közelíteni százszázalékos önmagához a sérülése után.

A játékrész hajrájában Balajti volt kissé körülményes kecsegtető szituációban, így egygólos Vasas-vezetéssel vonultak a csapatok az öltözőbe.

Lehetett némi rossz előérzetünk, hiszen eddig nagyon ritkán tudtuk megtartani a kiharcolt előnyt a bajnokságban. Most nemhogy az előny nem maradt meg, hanem 17 perc leforgása alatt átgázoltak rajtunk a hazaiak, Tamási kétszer, Kundrák egyszer volt eredményes, így lett 3-1 az állás.

Ugye az ilyen villámgyorsan bekapott gólokra is volt már példa nem is egy meccsünkön... Bosszantó egy déjá vu.

A hajrában ugyan még próbálkoztunk becsülettel, sikerült egy-egy helyzetet kialakítani, de egyre inkább látszott, hogy 12 meccs után ez lesz az első, amikor nem szerzünk pontot.

Egy szó, mint száz nincs most könnyű helyzetben a csapat.

(fotó: Szabó Gábor, vasasfc.hu)