Dobos Sándor, 2018.10.15. | Jégkorong

Továbbra sem tudja megszerezni a Schiller-Vasas HC első hárompontos győzelmét az Erste Ligában, a Hokiklub 4-1-re nyert a Vasas Jégcentrumban.

Erste Liga, 12. forduló:

Schiller-Vasas HC - Hokiklub Budapest 1-4 (0-2, 1-2, 0-0)
Vasas Jégcentrum, 170 néző, vezette:
Juhász, Rencz, Pálkövi, Muzsik

Vasas: Tóth B. (Koitmaa)
Fejes, Seregély – Surányi, Tornyai – Bugár, Bukor – Gágyor, Inglis
Csiki, Székely-Mádai, Turbucz – Czakó, Fliszár, Szlama – Bödök, Pápa, Varga T. – Majoross 1, Schmál, Szigeti
Edző: Ladányi Balázs

Hokiklub Budapest: Kiss B.
Orbán 1, Szécsi P. (1) – Bernáth, Csíki – Jancsó, Lévai – Lakatos, Vajda
Petres, Satek (1), Szappanos 1 – Egyed (2), Godó 1 (1), Szűcs 1 – Albert, Horváth B., Köllő – Berendi, Izsák (1), Németh Á.
Edző: Dusan Kapusta

Kiállítások: 8, ill. 12 perc

Eddig egyetlen, hosszabbításban elért győzelmet tudott felmutatni a Schiller-Vasas HC csapata az Erste Ligában, a 12. fordulóig csak a Hokiklub Budapest otthonában sikerült így nyerni. A hétfői esti mérkőzésen - amelyet élőben közvetített az M4 Sport - újra játszott a MAC-ből viszatért Pápa Márton, itt volt velünk az újbudaiaktól Szigeti Ákos, Majoross Kristóf, Fejes Norbert (az állandónak mondható Bugár Gábor-Seregély Máté duó mellett) is, de visszatért a jégre Fliszár Zalán is. Nem volt viszont most ott a keretben különböző okokból Kováts Máté, Belényesi Gábor, Oroszi Álmos, Rózsa István, Bálint Tamás, Szlépka Armand és Hegyi Dominik.

Fotók: Vasas Attila

Majoross Kristóf veszélyeztetett először, gólt viszont egy igen váratlan szögből ellőtt korong segítségével a vendégek szereztek, Orbán Attila lepte meg Tóth Balázst - ezúttal 19 éves kapusunk volt a leghátsó emberünk. Ő a második harmad végéig védte a kapunkat, 4-1-es Hokiklub vezetésnél ugyanis Ladányi Balázs kapust cserélt, Villem-Henrik Koitmaa lépett jégre a harmadik harmadban, ő végül nem kapott gólt.

Igen, 4-1 állt az eredményjelzőn 40 perc után, ezen az estén a támadóharmadban nem tudott hatékony játékot mutatni a Vasas, nemcsak a kapuralövések száma volt kevés, de igazán helyzetekig is alig jutottunk. A második KMH-gól is lélekromboló volt, a bal felsőbe húzta fel Szűcs István, miközben Kiss Bence jól védett a másik oldalon.

Majoross Barnabás egy egyéni akció végén szépített a második harmad végén, ekkor még némi remény mutatkozott a helyzet jobbá fordítására, de ez nem sikerült az utolsó húsz percben sem. A vége tehát háromgólos vereség, Dusan Kapusta csapata visszavágott.

A Schiller-Vasasra a hétvégén a második erdélyi túra vár, pénteken a Corona Brassó otthonában, vasárnap Gyergyószentmiklóson játszunk bajnokit.

Ladányi Balázs, a Schiller-Vasas HC vezetőedzője:
"Nagyon megfogott minket az első szerencsétlen gól… A támadópotenciálunk gyengesége, a kevés kapuralövésünk rányomta a bélyegét a meccsre. Minket elbizonytalanított, az ellenfélre pozitívan hatott. Pont fordított képet mutatott ez a meccs, mint a korábbi találkozónk, akkor mi domináltunk, mi töltöttünk sok időt az ő harmadukban, ezt most nem sikerült megvalósítani."

Dusan Kapusta, a Hokiklub Budapest vezetőedzője:
"Úgy érzem, az egész meccsen nagyon jól mozogtunk, jól játszottunk. Sokat segített, hogy pénteken megszereztük az első győzelmünket, ez lendületet adott a fiúknak. Nagyon fontos volt, hogy Kiss Patrik nagyszerűen védett, ez is megalapozta a mai sikerünket. Dolgozunk tovább."