Dobos Sándor, 2018.10.07. | Jégkorong

Az Erste Liga 10. fordulójában a Schiller-Vasas HC 3-1-re is vezetett az esélyesebb vendégek ellen, végül egy izgalmas végjáték után kikapott a Brassótól.

Erste Liga, 10. forduló:

Schiller-Vasas HC–Corona Brasov (romániai) 3-4 (0-0, 2-1, 1-2, 0-1) – h.u.
Vasas Jégcentrum, 250 néző, vezette: Salánki, Varjú, Sipos, Herczeg

Vasas: Tóth B.
Bugár, Fejes (2) – Surányi, Tornyai – Bálint T. – Inglis, Seregély
Csiki 2, Székely-Mádai, Turbucz – Czakó 1, Schmál, Szlama (1) – Fliszár, Szlépka, Varga T. – Gágyor, Rózsa I.
Edző: Ladányi Balázs

Brassó: Tőke
Clark 1, Peretiagin – Carlson (1), Cescon (1) – Bors, Nagy I. – Bíró O., Gajdó
Gliga (1), Molnár Zs., Tendler – Borisenko (1), Péter, Zsók 1 – Lidhammar 1, Mihály, Tranca 1 (1) – Bíró G., Bíró M., Molnár Z.
Edző: Greg Lindqvist

Kiállítások: 8, ill. 12 perc

A Brassó ellen próbálta megszerezni első hazai, egyszersmind első hárompontos győzelmét a Schiller-Vasas, az Erste Liga 10. fordulójában. A vendégek egy többmeccses túra újabb állomásaként érkeztek a Vasas Jégcentrumba, így lehetett abban is bízni, hogy egy kicsit talán fáradtabbak lesznek. Na meg abban is, hogy a mieink a szokásoknak megfelelően nagy lelkesedéssel játszanak majd, ez előbb vagy utóbb eredményre kell, hogy vezessen.

A Vasas csapatában ezúttal Fejes Nándor is ott volt, Seregély Máté és Bugár Gábor gyakrabban játszik a MAC kölcsönjátékosaként nálunk (most is), és rajtuk kívül először volt hazai jégen az Újpestről érkező Schmál Kristóf. Bár jobban kezdte a Brassó a meccset, gyorsan felvette a Vasas a ritmust, és az első harmadban tartotta az eredményt, kár, hogy az emberelőnyt nem sikerült kihasználni. A kapunkat ezen az estén Tóth Balázs védte egyébként, a mezőnyből Kováts Máté sérülés miatt hiányzott.

A második szakasz remekül sikerült, Csiki Attila ugyanis kétszer is gólt szerzett, mindkét alkalommal Fejes Nándor átadásából, és érett is a gól, abszolút megérdemelte az intenzívebben támadó Vasas a vezetést.  Sajnos, egy technikai kisbüntetés után másodpercekkel szépített a Brassó, az különösen fájó volt, hogy bő fél perccel a második szünet előtt tette ezt. Izgalmas, remek harmadik harmad elénéztünk tehát.

És milyen jól indult! Czakó Barna a negyedik percben egy agresszív akció végén bevágta a korongot a kapuba, 3-1! Nem olyan sokáig örülhettünk a kétgólos vezetésnek, mert Lidhammar szépített a harmad 7. percében, nem lehetett hátradőlni semmiképp, főleg mert egy kritikusabb szituációban kerültünk emberhátrányba. Nyomott is a Brassó rendesen, Tóth Balázsnak volt dolga, hősiesen védekeztünk!

Négy perccel a vége előtt nem volt mit tenni, ki kellett szedni a korongot a hálóból, 3-3. Sajnos, jobban passzolt ekkor a Brassó, mi kicsit fáradtunk, de sikerült kihúzni a hosszabbításig.

Jöhetett a ráadás, 3 a 3 ellen, ahol nyomtak a vendégek, és végül bekotorták a gólt, pontosabban Szlama Dánielről pattant a kapuba a pakk. Tóth Balázs kapuja így negyedszerre is megrezzent, de egy statisztikai adat szemlélteti, hogy a junior válogatott kapus hogyan is muzsikált ezen az estén: 53 lövés érkezett a kapujára!

Ladányi Balázs vezetőedző: „Az eredmény jól jelzi, mekkora különbség volt a pénteki és a mai hozzáállásunk és felkészülésünk között. Ezt kell állandósítanunk. Ami szintén mutatja, hogyan játszottunk ma, az az, hogy igazából odaajándékoztunk két pontot a Brassónak. Ez nem egy kínkeservesen kiszenvedett egy pont volt, és nagyon nagy szó, hogy ezt most így kimondhatjuk. Voltak ugyan rossz döntéseink a meccs során, de rossz periódusok nem, és ez egy Brassó ellen nagy erény. Ütköztünk, hajtottunk, mentünk előre. Ha jár a lábunk, és nem hajolunk meg az ellenfél előtt, nem gondoljuk azt, hogy ők jobbak, hanem egyenrangú csapatként kezeljük őket, akkor ilyen eredményesek tudunk lenni. Ami pozitívum, és ki kell emelnem, az az, hogy ezt a mai sikert egy 19 éves kapussal sikerült elérni. Jár a kalaplengetés a fiúknak.”

Folytatás október 12-én, a Vasas Jégcentrumban.