2018.09.26. | Kosárlabda

A bajnokság első mérkőzésén a Vasas Akadémia legyőzte a nagyot küzdő újonc Budafokot.

Eredmény – NB I/B Piros-csoport, 2. forduló:

Vasas Akadémia–Budafok 91-82 (22-19, 23-24, 30-21, 15-18)

Vasas: Boros 10/3, Katona 15/9, Moravcsik 11, Kelenföldi 14/3, Andrássy 29/9. Csere: Kovács B. 2, Csík Roland 2, Sólyom 8/6, Steier, Kozma, Csík Richárd, Koflanovics. Vezetőedző: Faragó Péter

Budafok: Varga D. 26, Lados 12, Puszta 14/3, Horváth M. 11/3, Mészáros 9/3. Csere: Siklós 1, Nagy G., Tóth S. 5, Kiss B. M. 4, Szántó. Vezetőedző: Károly Máté

Az egyik veszélyes ellenfél, az újonc Budafok ellen nyitott az új bajnokságban a tavalyi szezon ezüstérmese, a Vasas Akadémia. Jó is, hogy egy kemény csatával indult a tétmérkőzések sora, hiszen rögvest fel lehetett és fel kellett venni a ritmust. Bár az első kosarat a vendégek szerezték, gyorsan magához ragadta a kezdeményezést Faragó Péter csapata, és 5-6 ponttal vezetett az első negyedben, amelynek a végén azért fentebb kapaszkodott a Budafok.

Aztán az első szünet után 27-25-nél újra előnyben volt a vendégcsapat (legutóbb 2-0-nál), időt is kért Faragó Péter, hogy kicsit fejet mosson. Ennek volt is hatása, mert Kelenföldi és Sólyom triplájával 31-27-re fordítottunk, kár, hogy Steier Bencét elvesztettük a negyedben, eleredt az orra vére egy ütközést követően. A nagyszünetben 45-43-ra vezettünk, és a harmadik negyed előtt Katona Róbert csapatkapitány magához hívta a többieket, a lelkesítő beszéd után vártuk a jó folytatást.

Fotók: Vasas Attila

Nagyon jól jött Moravcsik Áron 2+1-e a 2. percben, merthogy 50-49-nél ismét a vendégek voltak előnyben, náluk egyébként Varga Dániel, Lados Erik és Puszta Dávid volt a legponterősebb ezen az estén. Andrássy Géza két duplája is kellett, mint egy falat kenyér, 15 pontnál járt már a 24. percben „15-ösünk”.

„Védekezzünk, és minden rendben” – mondta 63-56-nál Horváth Balázs másodedző a fiúknak, nagy igazság, kezdett összeállni eddigre a játékunk. 69-59-nél először volt kétszámjegyű a különbség, és végül 8 maradt az utolsó szünetre is.

76-68-nál kért időt legközelebb a mieink mestere, jelezte a srácoknak: „Nincs vége a mérkőzésnek, ránk fognak jönni, ha nem figyelünk!”. Megértették a fiúk, és megfelelően koncentrálva játszották végig a negyedet.

Győzelemmel nyitottunk a bajnokságban, vasárnap a Budapesti Honvéd ellen vívunk nagy rangadót.