Dobos Sándor, 2018.09.23. | Jégkorong

Az első olyan mérkőzését játszotta a Schiller-Vasas HC, amelyen nem tudott gólt szerezni. Folytatás a Ferencváros ellen.

Eredmény – Erste Liga, 6. forduló:

Corona Brasov – Schiller-Vasas HC 4-0 (2-0, 2-0, 0-0)
Brassó, 600 néző, vezette: Ivanov, Hunor-Flavius, Paul

Brasov: Polc
Cescon, Carlson (2) – Borisenko 1, Nagy I. – Bíró, Bors – Mihály, Gajdó
Tendler 1, Gliga 1 (1), Lidhammar (1) – Mihály, Zsók, Tranca (1) – Péter, Molnár Zs., Bíró G. – Bíró M., Molnár Z. (1), Nielsen 1
Vezetőedző: Kjell Lindquist (svéd)

Vasas: Koitmaa
Bukor, Kováts M. – Tornyai, Surányi – Bálint, Seregély
Szlama, Székely-Mádai, Turbucz – Fliszár, Varga T., Bödök – Szlépka, Czakó, Csiki, Rózsa, Gágyor, Hegyi
Vezetőedző: Ladányi Balázs

Kiállítások: 14, illetve 6 perc

A hivatalos statisztika szerint Willem-Henrik Koitmaa kapujára 48, míg Polc Patrik felé 23 lövés érkezett a mérkőzés során, ez sok mindent elárul a játék képéről, függetlenül attól, hogy ezek az adatok azért nem mindig kristálytiszta pontosságúak.

Mégis, most el kellett fogadni a hazaiak fölényét, amely végül négy kapott gólban testesült meg, és nem tudtunk egyet sem lőni, holott 14 percig emberelőnyben voltunk, különösen a harmadik harmadban voltunk kedvezőbb helyzetben, igaz, az utolsó hazai kiállítás 4 másodperccel a vége előtt érkezett.

Az első olyan meccset játszottunk, ahol nem találtunk a kapuba, hiszen Debrecenben és Dunaújvárosban 2 gólt lőttünk, odahaza a Vienna Capitalsnak hármat, majd a Hokiklubnak ismét kettőt, Csíkszeredán pénteken pedig Turbucz Martin révén megvolt a szépítés.

A Brassó, amely 6-1-re kapott ki pénteken hazai pályán a Debrecentől, négy kanadai, egy dán, egy ukrán és egy szlovák légiós is a soraiban tudott, jóval erősebb a kerete, mint a Vasasé, és akkor még nem beszéltünk a magyar játékosokról, például Mihály Árpádról.

A vége 4-0, legközelebb pénteken a Ferencváros ellen játszunk, majd jön vasárnap a Csíkszereda. Nagy meccsek lesznek a Vasas Jégcentrumban!

Ladányi Balázs vezetőedző: „Elégedett vagyok azzal, amit a meccs végén láttam, hogy nem adtuk fel, de erősebbnek kell lennünk mindkét kapu előtt. Több gólhelyzetet kell teremtenünk, mert úgy lehet esélyünk pontszerzésre. Ezúttal a Brassó jobb volt, és ezért gratulálok nekik.”