Jenkei Dániel, 2018.09.02. | Labdarúgás

A hajrában két gólt szerezve mentette döntetlenre a Nyíregyháza a mieink elleni mérkőzést.

Nyíregyháza – Vasas FC 3-3 (1-1)

Sóstói Stadion, vzette: Böcskei B. (Mayer, Kovács)

Nyíregyháza: Jova - Polényi, Ötvös, Fodor - Rezes, Rubus, Gulyás M., Starosta (Dragóner), Daru (Pekár) - Forró (Bakos Sz.), Nagy T.

Vezetőedző: Bozsik József

Vasas: Bese - Szivacski, Vaskó, Szilágyi, Rokszin - Hinora, Talabér (Kelemen Á.), Hajdú - Szatmári, Balajti, Hrepka (Ádám M.)

Vezetőedző: Kis Károly

Sárga lap: Nagy T., Gulyás M., Dragóner F, ill. Ádám M.

Gólszerzők: Daru 20., Nagy 89., Dragóner 90., ill, Szatmári 10., Balajti 51., Ádám 54.

Szatmári Lóránd nyitotta a gólok sorát bő tíz perc után, amikor Balajti átadását követően okosan lőtt Jova Levente kapujába. Az első félidő végig kiegyenlített játékot hozott, és ez hamarosan a gólok tekintetében is megmutatkozott, hiszen a 20. percben Daru fejelt közelről a kapunkba. (1-1)

A második félidő elején Balajti mutatta be, hogy neki van az egyik legjobb lába az NB II-es mezőnyben, hiszen egy labdaszerzés után szemfüles módon emelt az ellenfél kapujába. Jókedvünket pedig csak fokozta, hogy pár perccel később Ádám megint a legjobb helyen volt, és ismét csereként beállva mattolta fejjel az ellenfél kapusát.

A Csákvár elleni meccs óta nem igazán szeretünk előre inni a medve bőrére, de azért öt perccel a vége előtt - 3-1-es előnynél - már kezdtünk megnyugodni.

Hiba volt, hiszen a 89. percben előbb Hinora komoly hibája után szépített a Szpari, majd másodpercek múlva a saját középkezdésünket is odaajándékoztuk az ellenfélnek, így Dragóner akadálytalanul törhetett a kapunkra, Bese pedig már csak beleérni tudott a labdába.

Rekordgyorsasággal egyenlített a hazai csapat, a mieink pedig láthatóan teljesen összezavarodtak.

Szerencsére további dráma nem történt, így legalább a veretlenségünket megtartottuk, de a meccs képe alapján ennek most nem igazán tudunk örülni.

(fotók: Szabó Gábor, vasasfc.hu)