Dobos Sándor, 2018.07.27. | Kajak-kenu

A német induló mögött második helyen zárta az 1000 méteres döntőt Plovdivban a Vasas SC kajakozója, ezzel a belgrádi felnőtt Európa-bajnokság után ismét világversenyen szerzett éremmel gazdagodott.

A Vasas SC Európa-bajnok kajakozója még mindig nagyon fiatal, történetesen vasárnap ünnepli majd 22. születésnapját. Ezért is döntött úgy a szövetségi kapitánnyal közösen, hogy a felnőtt Eb után (ahol 1000 méteren ezüst, 5000 méteren aranyérmet szerzett) rajthoz áll az U23-as világbajnokságon is, méghozzá 500 és 1000 méteren, egyéniben.

Ide kapcsolódó hír, hogy Takács Tamara a felnőtt világbajnokságon is ott lesz, mert 5000 méteren őt nevezte Hüttner Csaba szövetségi kapitány. (1000 méteren és párosban nem sikerült a kvalifikáció számára.)

Nos, a bulgáriai U23-as vb a hosszabbik távval kezdődött számára, csütörtökön a selejtezőfutamot megnyerve egyből a péntek délutáni döntőbe került. Cseh, új-zélandi, norvég, belorusz, német, szlovák, spanyol és dán riválisokkal kellett ott megküzdenie, közülük a szlovák Mariana Petrusova, a fehérorosz Karyna Bandarenka és a német Jule Marie Hake voltak a legnagyobb riválisok.

Nos, a német versenyző majdnem két másodperccel előzte meg végül Takács Tamarát, aki a második helyen futott be, biztosan megelőzve a norvég indulót.

Az 500 méteres táv előfutamait majd szombaton rendezik, a döntőt pedig vasárnap.