Dobos Sándor, 2018.06.05. | Kajak-kenu

Egyetlen vasasos versenyzőért szoríthatunk a pénteken kezdődő belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Takács Tamara 1000 és 5000 méteren indulhat a belgrádi kontinensviadalon, ő képviseli majd Vasas SC-t ezen az Eb-n. 1000 méteren a szegedi válogatón Medveczky Erika mögött végzett (itt Giczy Zsófia a 9. helyen zárt).

Nem feltétlenül ezekben a számokban tervezte a bizonyítást, és a nyár elején még a Vad Ninettával korábban sikeres páros újbóli szerepvállalása is reális cél volt.

„Nyilván nem örülök minden eredményemnek a válogatóról, de nem tehetek más, mint azt, hogy koncentrálok az 1000 és 5000 méterre. Tovább kell lépni. Sajnos, az 500 méter nem sikerült, Kati nénivel a gyorsításra nem fektettünk elég hangsúlyt” – fogalmazott Takács Tamara, aki 7. lett a királykategóriában, a 8. Vad Ninetta előtt végzett.

Azért ne feledjük, 500 méteren a teljes döntős mezőny Európa- és vagy világbajnok versenyzőkből állt, itt kellett helytállni (mellesleg tavaly Plovdivban Tamara nyerte az 500 méteres távot):

„Nehezen lehet ebben a mezőnyben érvényesülni, láthatjuk, hogy Kozák Danuta most nagyon kiemelkedik a mezőnyből, 2 másodperccel vert meg mindenkit, valószínű, hogy ő újra uralni fogja majd az 500 métert. A célom ezen a távon az lehet, hogy bekerülhessek a négyesbe. És ne feledjük, lesz még egy vb is, az arra válogató versenyeken is bizonyíthatok.”

Takács Tamara elmondta, a szegedi válogató előtt egy héttel edzői döntés alapján világossá vált, hogy Vad Ninettával nem indulnak párosban, Ninetta végül mással, a honvédos Hagymási Rékával próbálkozott, de a párost a Medveczky Erika-Csipes Tamara duó meggyőzően nyerte meg, Ninettáék a 6. helyen zártak. Érdekesség, hogy 1000 méteren a Giczy Zsófia-Giczy Zsuzsanna kettős (előbbi a Vasas színeiben) a 4. helyen végzett a válogatón.

Fotó: Magyar Kajak-kenu Szövetség

Marad az 1000 és az 5000, utóbbi egy amolyan „plusztáv”, ezt a számot megnyerte a válogatón (Giczy Zsófia a 8. lett).

„Igen, lesz még ott a végén az 5000, mindenki rám vár majd, a többiek már mennének haza, én meg ott versenyzek. Persze, azért nyilván mindent megteszek majd vasárnap délután, hogy jó eredményt érjek el” – mondta Takács Tamara, akinek tehát megvan az esélye arra, hogy a női kajakos mezőnyben egy jó 5000-es eredménnyel az övé legyen az utolsó szó.

Egyébként a férfimezőnyben is voltak vasasos érdekeltségek a szegedi válogatón. K2 1000 méteren Solti László a szolnoki Gál Péterrel indult, az előfutamban 4. helyen zártak az 5. helyre befutó Szabó Dominik, Szántói Szabó Tamás vasasos ifipáros előtt. Solti egyesben 1000 méteren a döntőben a 7. lett, 500-on kilencedik, 5000 méteren viszont a harmadik helyen zárt Varga Ádám és Solti László mögött (itt Szántói Szabó Tamás 11., Szabó Dominik a 12. lett).