Tizenöt góllal maradtunk alul Siófokon a szezon utolsó meccsén.

SIÓFOK KC–VASAS SC 35–20 (19–10)
Siófok, Kiss Szilárd Sportcsarnok, 800 néző.
Vezette: Marton, Szabó

SIÓFOK: Dedu – Böhme 5, Geiger 4, Nze Minko 9, Al-Gaui 4, Ferenczy, Sárosi. Csere: Szemerey (kapus), Takács 1, Jezic 7, Bozsok 1, Mazák-Németh, Maibom 3, Perianu 1, Janjusevics, Barkóczi. Edző: Lars Rasmussen

VASAS: Tzintzis – Arany 1, Kuczora 3, Fekete 1, Becséri 1, Hanusz 2, Mester. Csere: Győri (kapus), Németh M. 3, Szeberényi, Katona, Pados, Szecsődi 5, Rózsa 3, Varjú 1, Hárs. Edző: Varga Márta

Kiállítások: 4, ill. 10 perc, Hétméteresek: 3/1 ill. 3/1

Hamar lehetett látni, hogy ez a meccs nem olyan lesz, mint amilyet az Elektromos-csarnokban vívott néhány hónapja egymás ellen a két csapat. A balatonpartiak szerették volna szépen zárni a szezont, és valóban mindent megtettek, hogy látványos játékkal búcsúzzanak saját drukkereiktől.

A világbajnok Nze-Minko nyitotta a gólok sorát, és az első félidőben kizárólag idegenlégiósok rezegtették meg a hálónkat. Ők viszont nem kevésszer...

Eleinte még Becséri és Kuczora vezérletével próbáltunk zárkózni, de a 18. perctől jött egy 5-0-ás siófoki széria, így a szünetben már 19-10 állt az eredményjelzőn.

A második félidőben próbálkoztunk becsülettel, Varjú Liliána ismét góllal hálála meg az NB I-es lehetőséget, de többször is tizenhat gólra nőtt a két csapat közti különbség. A végén egy nagy visszatérő, Rózsa Veronika kozmetikázta az eredményt vasasos szempontból, de a vége így is 35-10-lett.

Nagy különbség, de mondhatni ez a papírforma a bajnokság ötödik és tizennegyedik helyezettjének meccsén. Ezek a pozíciók immár a végkifejletet tükrözik, a Vasas SC egy győzelemmel és egy döntetlennel utolsóként zárta a 2017/18-as szezont, így Varga Mártáék jövőre ismét az NB I/B-ben próbálhatnak szerencsét.

Vezetőedzőnk a meccs után elmondta, szerették volna szorosabbá tenni a meccset, de a Siófok ma túl erős ellenfélnek bizonyult ehhez, így nem igazán sikerült megnehezíteni a dolgukat.

A bajnokságot végül a Győr nyerte, miután drámai körülmények között, minimális gólkülönbséggel megelőzte az FTC-t. Érdekesség, hogy a Rába-partiak tizennegyedszerre lettek magyar bajnokok, így az örökrangsort még mindig a Vasas vezeti, tizenöt elsőséggel.