Dobos Sándor, 2018.05.12. | Labdarúgás

A 94. percben szerzett okos Egerszegi-góllal 1-1-es döntetlent játszott labdarúgó-csapatunk a Ferencváros otthonában.

OTP Bank Liga, 30. forduló:

Ferencvárosi TC – Vasas FC 1-1 (0-0)
Groupama Aréna, 11 345 néző, vezette
: Andó-Szabó

FTC: Dibusz – Lovrencsics G., Blazic, Leandro, Sternberg, Paintsil, Spirovski (Bőle, 85.), Nagy D., Varga R., Böde (Georgijevic, 81.), Moutari (Lovrencsics B., 64.). Vezetőedző: Thomas Doll

Vasas: Nagy G. – James, Benes, Ristevski, Murka (Egerszegi, a szünetben), Vida, Burmeister (Vogyicska, 51.), Hangya, Ádám (Pavlov, 66.), Gaál, Barczi. Vezetőedző: Michael Oenning

Gólszerzők: Blazic (89.), illetve Egerszegi (90+4.)

Sárga lap: Lovrencsics (32.), Leandro (90+3.), illetve Hangya (78.), Vida (90+3.)

Idegenben jobban megy. Ezt vonjuk le a szombati bravúros pontszerzés után, hiszen két fordulóval ezelőtt Debrecenben sikerült nyerni 3-2-re.

A Groupama Aréna ezzel együtt Groupama Aréna, ahol a Ferencváros úgy fogadta a Vasast, hogy momentán a bajnoki címért folytatja a harcot, mondjuk úgy, a tavaszi hadjáratot. Nos, ebbe a hadjáratba rondított bele csapatunk, amely minden dicséretet megérdemel.

Merthogy nem volt érdemtelen az egy pont, amellyel el is mozdultunk a kiesőhelyről – igaz, csak egy ponttal vagyunk a vonal felett.

A Ferencváros fölényével indult a találkozó, Varga Rolandon futottak át a hazai akciók, majdnem mindegyikben benne volt, a 20. percben kellett először bravúrt bemutatnia Nagy Gergelynek, akkor Paintsil lövését tolta ki. A hazai Nagy, Dávid próbálkozott többször, de nem célzott elég jól, így a Vasas jól tartotta az eredményt az első félidőben.

Stabilan védekeztünk, helyén volt mindenkinek az esze és a szíve is, miközben Nagy Gergely óriási bravúrokra is képes volt, mint például a 36. percben, amikor Böde fejesét tolta ki reflexmozdulattal. Két perccel később már Vasas-helyzetet jegyezhettünk fel, Gaál Bálint lövése alig ment mellé.

A második félidőnek úgy vághattunk neki, hogy van tartásunk a meccsen, jól haladtunk a céljaink felé.  A szünetben egyébként Murka Benedek helyére Egerszegi Tamás állt be, aki rögtön meg is sérült, Moutarival fejelt össze, orrvérzés lett az eredménye. Később áldottuk a sorsot, hogy csak ennyi, és nem több volt a bajból.

Kár, hogy aztán pár perccel később Burmeistert kényszerből kellett lecserélni, Vogyicska Bálint állt a helyére. Az 52. percben Painstil lőtt alig mellé, majd közel 20 perc múlva ismét ő volt a főszereplő, óriási kapufát lőtt, még a kipattanó is veszélyes volt, de megúsztuk.

A Fradi-gólt viszont végül nem, hősies védekezésünk, érett játékunk ellenére gólt kaptunk, méghozzá a 89. percben. Varga Roland végzett el szögletet, Leandro fejelt, Nagy Gergely hatalmas bravúrral védett, de a kipattanót Blazic három ember között a kapuba fejelte, 1-0.

Nagyon rosszkor jött a gól, akkor, amikor az ember már legyint, amikor már nem bízik eléggé, amikor már veszni látja a helyzetet.

De a fiúk nem így gondolkodtak.

A 94. percben az egész meccsen remekül játszó Hangya Szilveszter végzett el szabadrúgást a jobb oldalon, beívelt labdájába James Manjrekar fejelt bele, a labda Egerszegi Tamáshoz került, aki három ember mellett a kapuba lőtt.

Egyenlítettünk!

S egy pontot szereztünk a bajnokesélyes otthonában, amivel el is mozdultunk a kiesőhelyekről.