2008.01.19. | Kézilabda
Kézilabdás lányaink ma délután Derecskén játszottak bajnoki mérkőzést. Ellenfelünk az előző fordulóban Debrecenben játszott döntetlent, ez a tény tovább csökkentette amúgy sem túl nagy esélyeinket  a pont vagy pontok szerzésére.

TAJTAVILL-Derecske - UNIQA-Vasas 29–29 (16–16)
Derecske, 500 néző

Vezette: Hargitai, Markó

Derecske: Király – Flaska 3, Pádár M. 8 (3), Sütő M., Rácz E. 4, Kocsik 6 (2), Szabados 2. Cs: Kolsofszky (kapus), Gulyás 1, Kereki 4, Kudor 1, Szamosi A.
Edző: Köstner Vilmos

Vasas: Guiu – Sterbik 3, Kupricsenkova 3, Nagy K. 5, Polláková 2, Lőw 6, Balog B. 8 (4). Cs: Tóth Zs. (kapus), Gaál 2, Ferencz, Kolos.
Edző: Papp György

Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–4. 12. p.: 7–6. 20. p.: 9–11. 26. p.: 13–13. 32. p.: 17–16. 41. p.: 24–20. 50. p.: 25–24. 58. p.: 29–27
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/4

Csapatunk fegyelmezett, lelkes játékával meglepte a hazaikat. Az első félidő folyamán rövid időszakot leszámítva végig vezettünk, a derecskeiek az első játékrész utolsó pillanatában egyenlítettek ki.
A második játékrészt gyengébben kezdtük, két alkalommal is négy gólos előnyt jelzett az eredményjelző tábla a vendéglátók javára. A csapat azonban nagy szívvel játszva nem adta fel, Lőw Andi góljával, az 56.percben egyenlítettünk. Egy perccel a lefújás előtt azonban újra két gól volt a hátrányunk. Mégis kiharcoltuk a döntetlent! Két másodperccel a mérkőzés vége előtt, 28-29-nél a játékvezetők elvették a labdát a hazaiaktól, majd Nagy Kriszta fantasztikus gólt dobott - 18 méterről -  időntúli szabaddobásból.