Jenkei András, 2018.05.02. | Atlétika

Sorozatban kilencedik alkalommal találkoztak a Pasaréti Sportcentrumban az ország legjobb távfutói a 10 000 méteres országos bajnokságon.

2010 óta folyamatosan a Vasas atlétikai bázisán Pasaréten kerül sor  a leghosszabb pályaszám magyar bajnokságára. A hely egyedi varázsa sokakat rabul ejtett az idők folyamán.  Örömmel írhatjuk, a visszajelzések alapján idén sem volt ez másként, gördülékenyen zajló versenyt rendezett atlétika szakosztályunk.
Abban sem történt változás, hogy  a 10 000 méteres táv mellett egyéb versenyszámokban is izgalmas versenyeket láthattak a kilátogató érdeklődők, a bajnoki futamok mellett korosztályos Magyar Liga versenyszámok szerepeltek a műsoron. A serdülők mindkét nemben 800 és 3000 méteren, míg az ifjúságiak és  a juniorok 1500 méteren versengtek egymással. A Vasas fiataljai közül az ifjúsági korú Bridge Henry szerepelt a legjobban, aki szép egyéni csúccsal ért célba.

A 10 000 méteres távon ott volt a mezőnyben maratonistánk Jenkei Péter is, bár az előjelek nem voltak igazán biztatóak számára, hiszen edzéseredményei azt mutatták, hogy jelenleg nincsen igazán jó formában. Az este fél kilenckor kezdődő futamában, aztán jól küzdött és végül hatodiként zárta a versenyt, elért időeredményénél azonban remélhetőleg fog még jobbat is futni majd a jövőben.