Dobos Sándor, 2018.04.21. | Vízilabda

Csikócsapattal ikszeltünk a szentesiek ellen, és mivel a PVSK is döntetlent játszott a Kaposvárral, utóbbi csapat lesz első ellenfelünk a rájátszásban.

E.ON OB I, középszakasz, 8. forduló:

Metalcom-Szentes–VasasPlaket 10-10 (5-2, 1-2, 3-2, 1-4)

Szentes: Meixner – Pellei K., Nagy M. 2, Vörös 1, Hegedűs B. 1, Tóth Gy. 1, Somogyi 2. Csere: Kókai, Kiss K. 1, Palotás, Werner R., Pellei F. 1, Takács 1. Vezetőedző: Pellei Csaba

Vasas: Jónás – Bóbis 4, Sélley-Rauscher 4, Simon H. 2, Trombitás, Takács, Hőna. Csere: Hajdu A., Ladányi, Babay, Hajdu L., Steinmetz Á. Vezetőedző: Földi László

Gól/emberelőny: 3/16, illetve 4/9
Ötméteresek: -, illetve 2/2
Kipontozódott: Ladányi (21.), Takács (32.)

A középszakasz zárófordulójának volt tétje az alsóházban is, csapatunk számára például az, hogy a 10. vagy a 11. helyről folytatja a rájátszást. Az sem volt mindegy, ki ellen, de ez a kérdés a Pécs-Kaposvár bajnokin dőlt el.

A Szentes csapatát magabiztosan győztük le a Komjádiban (9-5), de azon a meccsen majdnem az egész keret rendelkezésére állt Földi László vezetőedzőnek. Most sok sebből vérzett csapatunk, a szentesi találkozón nem játszott Bencz Rolf és Marnitz Gergő sem, így két olyan fiatalt vetett be a csapat, akik még egyetlen OB I-es mérkőzést sem játszottak. Ladányi Ákos és Hajdu Lóránt ott volt a Pécsen Komjádi-kupa bronzérmet szerző együttesben, így kis túlzással a Komjádi-csapatunk vett részt ezen a szombati bajnokin.

Ez persze tényleg túlzás, de Trombitás Tamás, Hajdu Attila, Simon Henrik és Sélley-Rauscher Domonkos is a fiatalságot erősítette a mieink keretében. Nem kezdődött valami jól a meccs, hiszen 5-2-re nyerte az első negyedet a Szentes. A második szakaszban 6-4-nél zárkóztunk fel két gólra, de a fordulás után már 8-4 is állt az eredményjelzőn, elég rosszul nézett ez ki.

No, de a folytatásban kiegyenesedett a csapat, fiatal brigádunk ki tudta egyenlíteni a végén az eredményt, köszönhetően a csapatkapitánynak, Bóbis Máténak és Sélley-Rauscher Domonkosnak, akik ketten négyet vállaltak a negyedik negyedben, és egyébként is négyig jutottak a találkozunk.

A sok négyes után jöjjenek a magasabb számok: a VasasPlaket végül a 11. helyen végzett a középszakasz után, miközben a Kaposvár ikszelt Pécsett, így maradt a 10. helyen. Ez azt jelenti, hogy szerdán, a 9-12. helyért vívott párharcok első felvonásaként Kaposvárra utazunk, a páros meccs pedig 3-3-ról indul az egyik fél hetedik pontjáig.

Földi László vezetőedző:

„Az elején elment a Szentes, de felzárkóztunk, majd sikerült felállni a végén. Nagyon sok sebből vérzünk, nagyon fiatal csapattal álltunk ki, két olyan sráccal, akik életükben nem játszottak OB I-es meccset, ráadásul összesen két felnőttedzésen vettek részt a héten. Sok hibát elkövettünk, de küzdöttünk, és sikerült megoldani valahogy ezt a nehéz helyzetet. Mindkét csapat nyerhetett volna, most egyiknek sem sikerült. Várjuk a folytatást.”