Dobos Sándor, 2018.04.07. | Kosárlabda

Újabb bajnoki mérkőzést nyert a már rájátszásba jutó Vasas Akadémia az NB I/B-ben.

NB I/B, Piros-csoport, 25. forduló:

Budapesti Honvéd SE–Vasas Akadémia 66-74 (18-17, 11-15, 19-18, 18-24)

Honvéd: Pintér 8/3, Steier R. 3/3, Stefán 12, Bea, Fülöp 14. Csere: Szalay 4, Kováts R. 11/3, Tóth B. 10/3, Mucza 12/6, Máté 3/3, Hargitai. Vezetőedző: Puskás Artúr

Vasas: Boros 16/3, Katona 8/3, Andrássy 12/6, Moravcsik 15, Völgyi 1. Csere: Kovács B., Sólyom 5, Steier B., Barócsi 6, Csík Richárd, Csík Roland 2, Kelenföldi 9/3. Edző: Lekli József. Vezetőedző: Faragó Péter

A győri győzelemmel bebiztosította a Vasas Akadémia a felsőházi szereplést, de akkor azt mondta Faragó Péter vezetőedző, hogy a hátralévő fordulókban még helyezkedne a csapat, hogy minél jobb pozícióban kezdje majd a playoffot.

A Honvéd masszív csapat, legutóbb a MEAFC-ot verték, nem lehet biztosra menni ellene, és pénteken is bebizonyosodott, hogy meg kell szenvedni vele, nagyon szoros mérkőzést játszottunk.  Gyakorlatilag végig fej fej mellett haladt a két csapat, lényegében 5-0-s vezetésünk alkalmával volt a legnagyobb a különbség az első félidőben, egyébként 2-3 ponttal tartottunk előrébb vagy éppen döntetlen volt a táblán. Egészen a harmadik negyed 3. percéig mondhattuk mindezt el, akkor Moravcsik Áron duplájával 38-31-re vezetett a Vasas Akadémia, de két perccel később már 41-38 volt a Honvédnak, egy 10-0-s roham után. Ekkor vezetetett utoljára a hazai csapat a negyedben, és később is inkább nálunk volt egy duplányi előny.

Mucza triplájával az utolsó szakasz 5. percében visszavette a vezetést a Honvéd, de Boros Márk azonnal válaszolt egy másik trojkával, 58-59! Az ő további 5 pontjával nőtt a különbség aztán, kézben tartottuk a meccset, de egy perccel a vége előtt Tóth beszórt egy triplát, és hirtelen ismét csak három volt a differencia, 64-67. Jöttek a büntetőzések az utolsó percben, ebben jók voltunk, így megmaradt az előny, újabb győzelmet ünnepelhetett a csapat.

Méghozzá a 15. győzelmet, amivel stabilizáltuk a helyünket az 5. helyen. Győzött a Nyíregyháza a MEAFC ellen, a szabolcsiak ellen zárjuk majd az alapszakaszt. A nagy rangadón a tabellán második Veszprém egyetlen ponttal, 88-87-re legyőzte a listavezető Oroszlányt.