Dobos Sándor, 2018.03.29. | Kosárlabda

Győrben is sikerült nyernie férficsapatunknak, így biztosan szerepelhet a legjobb nyolc között a rájátszásban.

NB I/B, Piros-csoport, 24. forduló:

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC–Vasas Akadémia 83-88 (24-28, 16-25, 29-22, 14-13)

Győr: Nárai 12, Puszta 8/6, Gáll 11/6, Horváth Á., Ruják 19/6. Csere: Varga R., Nagy T. 8/6, Gombás, Domsitz 10, Geiger 15/6.

Vasas: Boros 13/3, Katona 25/12, Moravcsik 21, Völgyi 15, Andrássy 7. Csere: Csík Richárd, Csík Roland, Kovács B., Sólyom 7/3, Kelenföldi, Steier. Edző: Lekli József. Vezetőedző: Faragó Péter

Az Oroszlány ellen aratott fényes sikert csapatunk az előző fordulóban, ezzel egyedüliként mondhatja el magáról, hogy oda-vissza verte a listavezetőt. Az a siker nemcsak szép volt, hanem egyúttal egy óriási lépés is, méghozzá a rájátszás felé. Három fordulóval a vége előtt egyetlen győzelemre került csapatunk a playofftól, és a dolgok szerencsétlen alakulása kellett volna ahhoz, hogy ez végül ne jöjjön össze.

Nos, a srácok tettek arról, hogy ne forduljon elő ez a pech, ugyanis Győrben is nyerni tudtak csütörtökön este. December 80-79-re, egy utolsó másodpercekben szerzett Völgyi duplával győztünk a győriek ellen, és ezúttal is szoros volt a meccs.

Egy Katona Róbert-triplával indult a meccs (végül négyet is szórt a 25 pontig jutó játékosunk), de 9-5-nél már a győriek voltak kedvezőbb helyzetben. 14-10-nél vezettek utoljára a hazaiak, volt 24-24 is, de a negyed vége nekünk sikerült jobban. A második játékrészben egyre jobban elhúzott a Vasas Akadémia, az 5. percben 41-29-re alakult az állás, két perccel később pedig Moravcsik Áron kosarával már 16 ponttal tartottunk előrébb (49-33, ide).

Ruják tett arról, hogy ne legyen 20 pont körüli a különbség a harmadik negyedre, amelyben aztán szép lassan fellopakodott a Győr. Bár Moravcsik kosarával megint megnyugtató volt a differencia (64-51), Nagy és Nárai kosaraival 66-61-et mutatott az eredményjelző. Sőt, Gáll triplát szórt, egy pontra feljött a Győr! A záró tízperc előtt négy pont volt a Vasas előnye.

Az utolsó szakaszban előbb nekünk jött ki jól a lépés, de Gáll duplájával 82-80-ra megint feljöttek a győriek. Boros Márk a lehető legjobbkor válaszolt, majd a véghajrában, a büntetőzésből is jól jött ki a Vasas Akadémia, így megszerezte 14. győzelmét a bajnokságban.

Ez pedig rájátszást érő pozíciót eredményez a táblázaton. Folytatás Nyíregyházán, majd a zárókörben a Honvéd ellen, a Dózsa György úton.

Faragó Péter vezetőedző:

„Nagyon büszke vagyok a srácokra és az egész éves teljesítményükre. Örülök, hogy velük lehetek, velük dolgozhatok, nagyon szeretem ezt a csapatot. Ma matematikailag is biztossá vált, hogy bent vagyunk a rájátszásban, amit kevesen gondoltak volna, különösen akkor, amikor átvettük a csapatot az ősszel. Itt most álljunk meg egy pillanatra, örüljünk a mostani helyzetünknek. Üldözöttként és üldözőként is jól szerepeltünk, ez mutatja a csapat mentális erejét. Nagyon várom a következő időszakot, most már lehetnek merészebb álmaink is.”