A Vasas Akadémia a szezonban másodszor is megverte az Oroszlányt, ezzel egyedülálló bravúrt ért el a mezőnyből.

NB I/B, Piros-csoport, 23. forduló:

Vasas Akadémia–Oroszlányi SE Lions 91-83 (21-21, 22-25, 19-17, 29-20)

Vasas: Andrássy 10, Katona 17/15, Boros 13/3, Moravcsik 13, Völgyi 7. Csere: Csík Roland 3, Csík Richárd 2, Steier 9, Kovács B. 12, Sólyom 5/3, Kelenföldi. Vezetőedző: Faragó Péter. Edző: Lekli József

OSE: Madár 12/6, Kovács G. 31/9, Illés, Zsíros 2, Bödör. Csere: Sömenek 7/3, Kiss K. 22/3, Kiss Á. 3, Bogatin. Vezetőedző: Vavra András

Az utolsó hazai alapszakasz mérkőzést játszotta a Vasas Akadémia csapata vasárnap délután. Ezt követően sorrendben a Győr, a Honvéd és a Nyíregyháza elleni idegenbeli mérkőzések következnek. Reményeink szerint azután pedig a felsőházi rájátszás, ennek szellemében fogadta az Oroszlányt csapatunk. Azt az Oroszlányt, amelyet idegenben sikerült legyőzni az „őszi” fordulóban, márpedig ez a bravúr egyedül a Vasas Akadémiának sikerült.

Nem véletlenül említette Faragó Péter decemberben a 2017-es naptári év legszebb élményének azt a mérkőzést. A recept tehát adva volt, le lehet győzni a listavezetőt koncentrált és szenvedélyes játékkal, de azért az OSE 19-3-as győzelmi mutatója ettől függetlenül is tekintélyt parancsolt.

Nos, 6-0-val indított csapatunk, amely egy rutinosabb kezdővel vetette bele magát a mérkőzésbe, Andrássy Géza, Moravcsik Áron és Boros Márk talált be, majd 14-6-nél is még nyolc ponttal vezettünk. Kiss Kornél egyenlített 14-14-nél (és egyetlen ponttal a második büntetővel egy pillanatra vezetett is az OSE), és már az első negyedben látszott, hogy Kovács Gábornak is igen jó a dobóformája, a vendégek 10-ese végül 31 pontig jutott, igaz, 16 alkalommal dobhatott büntetőt, igyekeztünk tehát megakadályozni a dobásokban. A negyed végére 21-21-et mutatott a tábla.

A második negyedben is szoros volt a mérkőzés, Katona Róbert rögvest egy triplával nyitott (végül 5-ig jutott), majd két dupla következett tőle. 29-21 után Kovács Gábor egy hármassal válaszolt, de sokáig a Vasas járt előrébb, Madár András a 4. percben 40-38-as oroszlányi előnyt alakított ki közeli duplájával. Ebben a szakaszban már nem engedte ki a kezéből a vezetést Vavra András csapata (43-47).

A harmadik negyedben aztán még nagyobb lelkesedéssel játszott a Vasas, Boros zsákolásával már 57-49-re vezetett csapatunk, de Kovács Gábor nagyon beindult a másik oldalon, és szinte egymaga egyenlített, majd négy ponttal meglépett az Oroszlány. A szakasz végén Katona Róbert triplája úgy kellett, mint egy falat kenyér, 62-63.

A zárónegyedben aztán vesztes helyzetből állt fel, és hengerelt a végére a Vasas Akadémia. Kovács triplája nyitotta a negyedet, majd Kiss Kornél is betalált (65-71), de Boros két duplája ismét hazai előnyt eredményezett, 74-71! Kovács igyekezett közelebb hozni az oroszlányiakat, ez sikerült is, 76-75-nél, de ismét jókor jött egy dupla és egy trojka, Kovács Benedek és Boros Márk: 81-75! És innen már nem volt megállás: Faragó Péter csapata lelkesen, koncentráltan és ami a legfontosabb, pontosan játszott! A duplákat például 64 százalékos pontossággal dobta a Vasas (a triplákat és a büntetőke 50 százalékkal), ez pazarnak mondható.

Megvan tehát a bravúrgyőzelem, ez pedig azt jelenti, hogy rájátszást érő helyen maradt csapatunk az NB I/B Piros-csoportjában.

Faragó Péter vezetőedző értékelése:

"Végig szoros volt a mérkőzés, amely a negyedik negyedben dőlt el. Az ellenfelünk faultproblémákkal küzdött, és alacsony szerkezetben kényszerült játszani, erre váltott. Mi ehhez tudtunk alkalmazkodni, és a váltásból nagyon jól jöttünk ki. Kiválóan védekeztünk, és az egy az egy elleni játékokban jóval jobb teljesítményt nyújtottunk. Bárhol is találkozunk az Oroszlánnyal, nekik nagyon nehéz ellenünk játszani, ez ma is bebizonyosodott. Hozzá kell tennem, hogy amikor a meghatározó játékosaink fáradni kezdtek, és a fiatalokhoz kellett nyúlnom, mindannyian tudásuk legjavát nyújtották. Mindenki hozzátette a magáét ehhez a győzelemhez, nagyon egységes csapat képét mutattuk ma. Még nem biztos a rájátszás, van egy csapat, amely még megakadályozhatja ezt, amennyiben a hátralévő három fordulóban kétszer győz, mi pedig mind a három bajnokit elveszítjük. Természetesen nem erre készülünk, sokkal inkább arra, hogy további győzelmeket szerezzünk, és így egy jó pozíciót harcoljunk ki magunknak."