Nem sikerült visszavágni a pécsieknek az E.ON OB I középszakaszának alsóházi rangadóján.

VasasPlaket–PVSK-Mecsek Füszért 11-12 (1-3, 2-2, 4-2, 4-5)

Vasas: Jónás – Bencz 3, Bóbis 1, Babay 1, Sélley-Rauscher 2, Takács, Simon. Csere: Makszim, Hajdu A., Trombitás, Marnitz G. 2, Steinmetz 2, Hőna. Vezetőedző: Földi László

PVSK: Józsa – Horváth Zs., Csaba 3, Csacsovszky A. 1, Csacsovszky E. 1, Chilkó 3, Szatmári 2. Csere: Zerinvári, Rakonjac 1, Opacak, Krizsán, Lajkó 1, Safrankó. Vezetőedző: Lukács Gergely

Gól/emberelőny: 3/9, illetve 4/8
Ötméteresek: 1/1, illetve 2/2
Kipontozódott: Takács (16.), Hőna (32.), illetve Krizsán (30.)
Kiállítva cserével: Steinmetz Á. (25.), illetve Horváth Zs. (25.)

A középszakasz talán legerősebb ellenfele a Pécs a Vasas számára, ennek szellemében szoros, kiélezett meccset vívott a két csapat Pécsett, azt 8-7-re elveszítettük. Itt volt az idő a visszavágásra, a három pont nagyon kellett, azzal egyébként megelőztük volna a PVSK-t a tabellán.

A pécsiek egyébként Kaposváron kaptak ki nem is olyan régen, ez némileg meglepetésnek számított, a kaposváriak két mérkőzéssel kevesebbet játszottak eddig, velük is kell számolni. A Vasas keretében szereplő három ifjúsági korú játékos, Makszim Soma, Hajdu Attila és Trombitás Tamás pár órával a péntek esti felnőttbajnoki előtt még ifibajnokit játszott a Tüske-uszodában, kemény nap volt tehát a péntek számukra (8-6-ra nyert egyébként a Honvéd).

Csaba Márton nyitotta a gólok sorát a 3. percben (0-1), a mieink eredménytelenül fejezték be az első néhány akciót, a kétcenteres játékra készültek a pécsiek. Az 5. percben született meg az első Vasas-gól, az első emberelőnyt ugyanis nyomban ki is használtuk, Steinmetz Ádám emelkedett középen, 1-1. A PVSK is megkapta a fórt a másik oldalon, Szatmári Kristóf fejezte be középről, ismét a vendégek vezettek. Sőt, egy kihagyott emberelőny (Hőna Dávid kezéből csúszott ki a labda) után növelték az előnyt, Csaba Márton a blokk és Jónás „szemei között” lőtt a kapuba, 1-3. A negyed vége csak azért nem lett 4-1, mert Jónás György nagy-nagy bravúrral védett egy fórt.

A vendégek örülhettek a végén (Fotók: Vasas Attila)

Bencz Rolf unta meg a tétovaságot a második negyed második percében, közeledtünk (2-3). Nem volt túl magas színvonalú a játék, azt meg kell hagyni, de történt azért egy s más. Opacak Toni sérülése miatt állt a játék egy kicsit, majd 5 métereshez jutott a PVSK a másik oldalon Takács Bálint hibája nyomán, Csaba Márton a büntető során már harmadszorra rezgette meg a hálót, 2-4. Egy fór során Sélley-Rauscher lőtt kapura, Józsa Ottó először védett, de maradt nálunk a labda, és az ismétlésnél már nem hibázott 7-esünk, 3-4, 2 és fél perccel a nagyszünet előtt.

Takács Bálint kipontozódott aztán még a nagyobb pihenés előtt, ez nem jött túl jól, de még maradt 13 másodperc, Földi László időkérése után azonban nem sikerült érdemben a kapu közelébe jutni, mínusz kettő a nagyszünetben (no és egy sárgalap a Vasas vezetőedzőjének).

Jobban sikerült a harmadik negyed első fele, mert bár Bencz Rolf gyönyörű ejtésgóljára válaszolt Chilkó Márton, Marnitz Gergő remek egyéni akciója és Bóbis Máté 5 méterese egyenlítést eredményezett, 6-6. Sőt, Marnitz hatalmas lövéssel is jelentkezett aztán, először vezettünk (7-6), kár, hogy nem sokáig, mert Szatmári Kristóf két védővel a nyakán egalizált. Izgalmassá, fordulatossá vált a találkozó, ez már a közönségnek is jobban tetszett. A negyed végén ismét időkérés után támadhattunk, de a gyönyörűen megjátszott akció végén Józsa közelről védeni tudta a húzást, 7-7.

Steinmetz Ádám gólja indította a negyedik negyedet, remek találat volt, ami utána következett, már nem annyira volt pozitív a mieinkre nézve, merthogy olimpiai bajnokunkat és a vele szemben védekező Horváth Zsombort is cserével állította ki Székely Balázs játékvezető. Sőt, Marnitz Gergő reklamálása után őt is végleg kiküldték, ezt az ítéletet már Molnár Péter hozta.

Szatmári Kristóf lőtt alighanem gólt, de nem adták meg a játékvezetők (a vonalon csorgott a laszti), kisvártatva emberelőnybe kerültünk, de Sélley-Rauscher lövését védte a pécsi kapus. Nem úgy Chilkó Márton lövését Jónás, 4:49-cel a vége előtt 8-8 volt az állás.

Marnitz Gergő két gólt szerzett

Az emberelőnyöket jobban használta ki ezen az estén a Pécs, Lajkó Márton gólja újra vendégvezetést jelentett (8-9), majd egy Babay-labdavesztést egy Csacsovszky Erik-bomba követett, kettővel vezetett a PVSK. 2:13-mal a vége előtt Földi László időt kért. Kellett is.

Babay Árpád lőtt emberelőnyből szép gólt (9-10), erre Chilkó egy ejtésgóllal válaszolt (9-11), 1:32 volt hátra. Sélley-Rauscher is fórból hozta közelebb a Vasast, de Csacsovszky Alex kiharcolt egy ötöst, Hőna Dávid pedig kipontozódott. Zlatko Rakonjac állt oda, bevágta, 10-12.

A meccs elúszott. Bencz Rolf még lőtt egy emberelőnyös gólt, de a maradék 14 másodperc már nem volt elég a csodára.