A VasasPlaket harmadik hazai középszakasz mérkőzését is hozta a Komjádiban.

VasasPlaket–Metalcom-Szentes 9-5 (5-1, 2-1, 1-1, 1-2)
Komjádi-uszoda, vezette: Kovács Cs., Bene

Vasas: Jónás – Bencz 1, Babay 2, Bóbis, Takács, Simon H., Sélley-Rauscher 1. Csere: Hajdu A. 1, Makszim, Hőna, Trombitás, Marnitz G. 4, Steinmetz Á. Vezetőedző: Földi László

Szentes: Meixner – Kiss K., Pellei F. Nagy M., Werner 1, Somogyi, Vörös. Csere: Kókai, Palotás G. 2, Hegedűs B. 1, Vihnyakov 1, Takács, Pellei K. Vezetőedző: Pellei Csaba

Gól/emberelőny: 3/7, illetve 2/8
Ötméteresek: 2/2, illetve 2/3
Kipontozódott: Makszim (27.), illetve Kiss K. (30.)

fotók: Vasas Attila

Burián Gergő ismét a Komjádiban – ezt konstatáltuk, miközben a meccsre készülődtünk az uszodában. Fiatal játékosunk az alapszakasz végén igazolt az OSC-be, amely a Vasas-Szentes bajnoki után játszott a Ferencvárossal, a balkezes reménység megnézte hát fiaink produkcióját ezen a késő délutánon.

Nos, elsőként Bencz Rolf góljának örülhetett, azzal vezettünk 1-0-ra a középszakaszban még hibátlan, az UVSE és a Szombathely ellen is nyerni tudó Szentes ellen. Az első vendég emberelőny kimaradt, az első hazai viszont nem, gyors egymásutánban jött a két fór, Babay Árpád lőtte be a miénket, 2-0 az 5. perc elején.

3-0 után időt kért Pellei Csaba, a gyorsaságot és a kommunikációt hiányolta övéitől, de miután gyorsan elhalt a vendégtámadás, meg kellett barátkoznia a csapatnak a negyedik Vasas-, egyben a második Marnitz-góllal, 4-0. A negyed végére azért csak megszületett a szépítőtalálat, Hegedűs Bence 5 méteresből szerezte.

Palotás Gergely nyitotta remek jobb szélről eleresztett lövésével és góljával a második negyedet, már abban a tekintetben, hogy övé volt az első találat ebben a nyolc percben, annak is a harmad percében. Sokkal jobban védekezett a Szentes a második szakaszban, többször is lejárt a támadóideje csapatunknak, így nem is hízott a különbség egy ideig. A 6. percben igen, Sélley-Rauscher Domonkos Meixner kapus „kezével együtt” lőtt a kapuba, 6-2.

Jónás György mutatott be szép védést Vörös Viktor húzásánál, majd remekül járattuk a labdát elöl, Marnitz emberelőnyös gólja jelentette a munka gyümölcsét. Jónás aztán 5 méterest is védett, s még maradt idő egy támadásra, ezt Földi László időkérése vezette fel – aztán az akció elhalt.

Hajdu Attila szerezte meg első OB I-es gólját aztán a harmadik negyed elején (8-2), Werner Richárd válaszolt rá nem sokkal később emberelőnyből. Kicsit hasonlított a meccs a Szeged elleni szerdai találkozóra, amikor a nagy előny biztos tudatában már nem volt annyira pontos a támadójátékunk a második félidőben (1-1 a harmadik szakasz).

Babay Árpád 5 méteresével növeltük az előnyt, és kisvártatva jött egy másik büntető a túloldalon, amely Makszim Soma kipontozódását vonta maga után, Victor Vishnyakov meg belőtte az ötöst, 9-4.

Nagy csodák aztán a végén már nem történtek, megnyertük a meccset, de később azért komolyabb feladatok következnek – elsősorban idegenben.

Nyilatkozatokért ide, a Vasas Vízilabda Facebook-oldalára érdemes kattintani.