Dobos Sándor, 2018.03.07. | Vízilabda

Az E.ON OB I alsóházi középszakaszának harmadik fordulójában magabiztosan győzött a VasasPlaket.

E.ON OB I, alsóházi középszakasz, 3. forduló:

VasasPlaket–Contitech-Szeged 9-2 (3-1, 4-0, 1-0, 1-1)
Komjádi uszoda, vezette: Molnár P., Kovács B.

Vasas: Jónás – Bencz 3, Bóbis 3, Babay, Sélley-Rauscher 2, Simon H., Takács B. 1. Csere: Tihanyi (kapus), Hajdu, Makszim, Marnitz G., Steinmetz Á. 1, Hőna, Trombitás. Vezetőedző: Földi László

Szeged: Molnár D. – Baróthy, Berki, Korbán, Irmes M., Fodor, Farkas K. Csere: Sikter, Mickic, Zsigri, Börcsök 1, Szilvasán, Mekkel 1. Vezetőedző: Varga Péter

Gól/emberelőny: 2/11, illetve 1/8
Ötméteresek: 0/1, illetve 0/1
Kipontozódott: Makszim (25.), illetve Baróthy (25.)

fotók: Vasas Attila

Ha létezik kötelező győzelem a VasasPlaket számára, különösen ebben a bajnoki szezonban, az a Szeged elleni hazai bajnoki volt. Az eddig pont nélküli vendégegyüttes egy csikócsapattal játszotta, játssza végig a szezont, amelynek második felében a kiesés elkerüléséért kell harcolnia.

A Vasas abban bízik, hogy az alsóházi középszakasz végén kedvező pozícióból vághat neki a 9-12. helyért folyó rájátszásnak. Ehhez kellenek ezek a három pontok, és már az első negyedben látszott, hogy a papírforma beigazolódik ezen az estén.

A mérkőzés egyébként egészen furcsa Vasas-akcióval indult, ugyanis hármas emberelőny alakult ki Molnár Péter játékvezető döntései nyomán, Simon Henriket Baróthy Miklós, Irmes Márton, majd Fodor Richárd is megráncigálta. Fiatal centerünk sem emlékezhet hasonló szituációra, mármint, hogy három embert állítottak volna ki róla egyetlen támadás alatt – a helyzethez hozzátartozik, hogy végül góllal végződött, Bencz Rolf használta ki a páratlan lehetőséget.

Ő lőtte a második negyed első gólját is, mellette Bóbis Máté jeleskedett a gólszerzésben, 7-1-nél feljegyezhettük, hogy hármat vállalt a közösből.

A harmadik szakaszra nem lehetünk feltétlenül büszkék, elég lassú és pontatlan volt a játék, azért Steinmetz Ádám a negyedik percben csak megunta a góltalanságot, és bevágta közelről. Ez volt az egyetlen gól a negyedben, de az utolsóban sem villogtak a csapatok feltétlenül.

Mekkel Máté szépített, hogy aztán a negyed felénél szülessen meg az első hazai gól, Sélley-Rauscher révén, 9-2.

A vége is ez maradt. Folytatás szombaton, a Szentes ellen, szintén a Komjádi-uszodában.

Földi László vezetőedző:
„Az elején úgy ahogy összeszedetten játszottunk, az utolsó két negyedben két gólt lőttünk, egyet kaptunk. Utóbbi oké, de ha nem lettek volna helyzeteink, akkor még pipább lennék, mint most. Mert most is az vagyok. Az, hogy nem vállalunk fokozott kockázatot támadásban, hogy a védekezést feszesre, szorosra tudjuk zárni, az nem azt jelenti, hogy meg kell őrülni, és olyan posztokon kell játszani játékosoknak, amit csak véletlen sodor elénk a sors. Nem azt kértem a játékosaimtól, hogy ezt próbálgassuk ma este. Természetesen annak örülök, hogy kevés gólt kaptunk, de a játék képével nem voltam elégedett.”

Jónás György a mérkőzés után:
„Amit Laci kért tőlünk, hogy fegyelmezetten védekezzünk és koncentráltan, azt szerintem teljesítettük négy negyeden keresztül. Talán ez ment egy kicsit a támadás rovására, de jó volt látni, hogy ennyire összeszedettek voltunk és küzdöttünk. A Szentes ellen is hasonló mérkőzésre számítok, abban legalábbis biztos, hogy ott is ilyen védekezésre készülünk. Az lesz a kulcs a győzelemnek.”