Dobos Sándor, 2018.03.04. | Kosárlabda

Nem sikerült győzelemmel folytatnia az NB I/B-s bajnokságot a Vasas Akadémia férficsapatának.

NB I/B, Piros-csoport, 20. forduló:

Vasas Akadémia–MTK Törökbálint 74-79 (19-17, 17-19, 17-21, 21-22)

Vasas Akadémia: Boros 2, Kiss B. 19, Moravcsik 10/3, Völgyi 7, Andrássy 19/3. Csere: Sólyom 5/3, Steier 8/6, Kelenföldi, Kovács B. 4. Vezetőedző: Faragó Péter. Edző: Lekli József

MTK: Jakab P. 22/9, Boinitzer 9, Nagy S. 9/9, Bognár 6/6, Máriás. Csere: Szabó T. 24, Baross, Dobos 5, Bagi 2, Horváth B. 2.

Kiss Barnabás 19 pontot dobott (fotó: Vasas Attila/archív)

Októberben 10 ponttal kapott ki a Vasas csapata Törökbálinton, az volt az utolsó bajnoki (a hetedik a sorban), amikor Saeed Armaghani volt a vezetőedző. Azt követően Faragó Péter ült le a padra, és onnantól új időszámírás kezdődött. Sorozatban hét bajnokit nyertek meg a fiúk, majd ugyan kikaptak Pécsett, megint két győzelem következett.

Utoljára két hete játszott bajnokit a csapat, akkor a Tehetséges Fiatalok együttese elvitte a pontokat a Sport11-ből. Most abban bíztunk, hogy az MTK Törökbálint ellen ismét a győzelem ösvényére lépnek a fiúk, csalódnunk kellett – ha kizárólag az eredményt tekintjük.

A játékban nem feltétlenül kellett csalódni, hiszen végig rendkívül szoros volt a meccs, csak a zárónegyedben, sőt, mondhatjuk, a zárópercben dőlt el a győzelem kérdése. Egy Jakab Péter-triplával kezdődött a találkozó (0-3), Kiss Barnabás pontjaival először 9-8-nál vezetett a Vasas Akadémia. De csak nagyon rövid ideig, mert az MTK visszavette a vezetést és 17-10-re is elment. Innen sikerült egy 9-0-s rohamot indítani, és megnyerni a negyedet.

Andrássy Géza és Moravcsik Áron pontjaival 6 pontos előnyt dolgoztunk ki a második negyed elején, majd 27-20 is volt már, mégsem sikerült megtartani az előnyt, Szabó Tibor zsákolással egalizált 32-32-re, és a nagyszünetben is egálra álltak a felek.

Jobban kezdett a harmadik negyedben a vendégcsapat (5 ponttal elhúzott), de 42-41-nél megint a Vasas járt előrébb. Fej fej mellett haladtunk az MTK-val, de a negyed vége jobban sikerült a kékeknek, akiknél Szabó egy újabb zsákolással jelentkezett, 57-53-ra vezettek a vendégek az utolsó szünetben.

Sólyom Botond triplájával 60-60 volt az állás a 33. percben, és bár mindig egy kicsit meglépett a vendéggárda, rögvest tapadtunk (67-67, majd Steier triplájával 74-74). A végjátékban kimaradtak a helyzetek, eladott labda is hátráltatta a felzárkózást, így az újabb győzelmet nem sikerült behúznia a csapatnak.

Legközelebb egy elhalasztott mérkőzésen, a Nagykőrös látogat majd a Kánai útra, március 6-án, kedden, 16 órától, majd szombaton a Bonyhád teszi ugyanezt.