Remek győzelmet aratott a Vasas Akadémia az NB I/A-csoportjában.

Vasas Akadémia–PEAC-Pécs 79-73 (27-20, 15-21, 22-21, 15-11)

Vasas Akadémia: Kalu 23, Mérész 14, Tóth O. 10/6, Dombai 16/3, Karakasevic 7. Csere: Heljic 4, Varga A. 2, Böröndy 3, Demeter. Vezetőedző: Földi Attila

PEAC: Rasheed 17/6, Imovbioh 23, Wentzel 2, Mandic 12, Vucurovic 10. Csere: Roberson 3, Szűcs R., Licskai 6, Tenyér, Sellei. Vezetőedző: Gabriel Carrasco

fotók: Vasas Attila

Földi Attila csapata még nem mondott le arról, hogy egy huszáros hajrával bejusson a felsőházba, azaz a legjobb nyolc közé. Hogy mi adhat(ott) ehhez muníciót? Legfőképpen az az összeszokottság és játékban javulás, ez jellemző ugyanis a lányokra az elmúlt hetekben.

A Szekszárd és a Cegléd ellen is sikerült megőrizni a csapat tartását, ez pedig az MTK elleni bajnoki győzelem után arra sarkallta a társaságot, hogy beleálljon a küzdelembe és a két pécsi csapat ellen a győzelem reményével lépjen fel. A PEAC-Pécs volt az első ellenfél, szombaton, a PINKK-Pécsi 424 majd március 17-én látogat a Pasaréti Sportcentrumba. Utóbbi csapat a forduló előtt két győzelemmel járt előrébb a mieinknél a nyolcadik helyen, a Vasas Akadémia tudta, hogy abban az esetben foghatja be a tabellán, ha egyrészt nyer a PEAC ellen, másrészt a PINKK nem szerzi meg a győzelmet késő este a jóval esélyesebb Cegléd ellen – s aztán majd 17-én ő maga is felülmúlja a pécsieket.

Nos, a lányok az első feltételt egy rendkívül harcos és szimpatikus játékkal, kiváló védekezéssel teljesítették. S ez bizony bravúr a javából, hiszen a PEAC jóval esélyesebbnek számított, több légióssal vagy épp Rasheed Ritával a soraiban. De talán túl magabiztosan érkezett a baranyai csapat Pasarétre, miközben a mieink oroszlánként küzdöttek az első perctől az utolsóig.

A Vasas Akadémia egész pályás védekezéssel nyitotta a meccset (na meg egy 4-0-s rohammal alig egy perc alatt), és ez a harcmodor láthatóan nem tetszett a pécsieknek, akik kifejezetten idegesek voltak a fickándozó vasasos lányok teljesítménye miatt. Ezt a második negyedben egy technikai hiba is jelezte, a PEAC légiósa egyszerűen a labdába rúgott egy kiváló Vasas-védekezést követően.

Mandic kosara után 8-6-ra vezetett aztán a PEAC, majd volt 14-8 is oda még az elején, de Tóth Orsolya triplája után gyorsan elértük mi is a kétszámjegyű kosarat, innentől kezdve pedig lendületet vettünk. Ezinn Kalu kosarával már 15-14 volt a Vasas javára, a lányok egészen a harmadik negyed első percéig előrébb tartottak az ellenfélnél, és akkor is csak egy pár pillanatig vezetett Gabriel Carrasco csapata. Sarach Imbovioh büntetőivel, majd Vucurovic kosaraival volt 49-44 is a pécsieknek, de a most is remeklő, 15 éves Dombai Réka, majd Kalu kosaraival visszavettük a vezetést. Rasheed Rita pontjaival válaszolt a vendégcsapat, majd Mandic és Licskai következett, de a mieink tapadtak és Heljic büntetőivel visszavették a kezdeményezést.

Sőt, a negyedik negyed derekára, Tóth Orsolya triplájával már 75-63-ra vezetett a Vasas, 12 pontos előnyt dolgozott ki. A védekezés továbbra is parádés volt, és bár a végére kicsit olvadt az előny, a győzelem nem maradt el.

Késő este aztán némi meglepetésre a PINKK-Pécsi 424 legyőzte a Cegléd csapatát 62-58-ra, amivel a felsőházi rájátszás elérése a mieink számára elúszott.

Ettől függetlenül a lányok óriási dicséretet érdemelnek, és a hátralévő két fordulóban, a PINKK és a Sopron ellen is megmutathatják, fejlődésük továbbra is töretlen az A-csoportban.

Földi Attila vezetőedző értékelése:
„A győzelem kulcsa az volt, hogy ezt a sikert, úgy érzem, mi jobban akartuk. Ez mindig az elsődleges követelmény. Tudtuk, hogy csal a győzelemmel tarthattuk életben a legjobb nyolc közé jutás esélyét, és ezt életben is tartottuk, függetlenül az esti meccstől.”

Dombai Réka a mérkőzés után:
„A védekezésben nagyon sokat fejlődtünk, emiatt nyertünk leginkább. A szezon elején ez még nem működött olyan jól, de összeszoktunk, és most ez kijött a mai meccsen is. Muszáj a felelősséget vállalni, szóval igen, bátran játszottunk, örülök, hogy nyertünk, remélem, a PINKK ellen is valami hasonlót tudunk bemutatni.”