Jenkei Dániel, 2018.02.05. | Kosárlabda

Nagy csatában, szoros meccsen nyert a Vasas Akadémia Hódmezővásárhelyen.

Vásárhelyi Kosársuli - Vasas Akadémia 76-78 (20-26, 14-14, 18-23, 24-15)

Magabiztosan kezdtünk Hódmezővásárhelyen, okos és türelmes játékkal már az elejétől kezdve tíz pont körüli előnyre tettünk szert, amit három negyeden át őrizni is tudtunk. A negyedik játékrész aztán kicsit kaotikussá vált, a mieink játékába egyre több hiba csúszott, így egyre csökkent a különbség. Az utolsó percekben a győzelemért is támadhatott a hazai csapat, de nem tudtak kosarat dobni, így 78-76 arányban győzött a Vasas Akadémia.

Faragó Péter vezetőedző így értékelt honlapunknak: - Sikerült a meccs elején egy 10-15 pontos előnyt kiépítenünk, a hajrában aztán az ellenfél mindent egy lapra feltéve kezdett rohamozni, és ez be is jött nekik. A negyedik negyedben nagyon rosszul büntetőztünk, és több rutintalanságból eredő hibát is elkövettünk, így magunkra húztuk a hazaiakat. A végén akár ki is kaphattunk volna, de azért összességében szerintem megérdemelten nyertünk. Kemények ezek az idegenbeli összecsapások, minden ilyen győzelmet bravúrként kell felfogni. Hasonlóan nehéz dolgunk lesz pénteken Miskolcon is.