Jenkei András, 2018.01.28. | Röplabda

Ismét ötfelvonásos mérkőzést játszott a Vasas Óbuda, ám ezúttal jól koncentráltak a döntő játszmában a lányok, és végül 0:2-ről megnyerték a találkozót.

Közép-európai Liga
Vasas Óbuda – Branik Maribor (szlovén) 3:2 (-11, -21, 22, 21, 13)
Folyondár utca, 200 néző.

Vezette: Šandl (horvát), Isaljovic (osztrák)

Vasas: Török 14, Haneline 10, Vietti 2, Kostelanská 20, Bodovics 5, Simic 20. Csere: Juhár (liberó), Capelli.

Maribor: Najdic 9, Sobocan 13, Pintar 7, Kosenina 15, Vovk 15, Kaucic 7. Csere: Koskelo, Suznik (liberók), Bracko 4, Milosavljevic 1, Blagne, Mlakar.

5. játszma: 5:2, 8:6, 10:9, 12:10.

Az idény kilencedik és egyben utolsó, ám különösebb téttel már nem bíró, Közép-európa Liga mérkőzése várt a Vasas Óbuda együttesére vasárnap késő délután. Ellenfelünk a tabella harmadik, a mieink pedig a kilencedik, utolsó előtti helyét foglalták el a mérkőzés előtt.

Ennek ellenére, vagy éppen ezért rendkívül gyengén kezdtünk, semmi remény nem mutatkozott az első szettben a tisztes helytállásra. Háromnegyed óra (0:2) elteltével pedig – bár a játék képe sokat változott –, egyértelműnek tűnt, hogy vereséggel zárjuk az idei MEVZA-sorozatot.

fotó: Vasas Attila

Aztán apránként mégis csak minden megváltozott...
Javult a nyitásfogadásunk, és egyre pontosabbá vált a támadásépítés és a kivitelezés. A negyedik szetteben már egészen nagy különbséggel vezettünk, igaz a végén zárkózott az ellenfél.
A mindent eldöntő játékrészben jól koncentráltunk, végig nálunk volt a vezetés, bár nagyobb előnyt egyszer sem sikerült kialakítani. A végén négy mérkőzéslabdánk volt, amiből a harmadikat sikerült is érvényesíteni.
Fontos és erőt adó győzelemnek kellene lennie ennek a sikernek, hiszen a bajnokságban és a kupá(k)ban még bőven vár feladat csapatunkra!