Az MTK végig vezetve győzte le a Vasast a Népfürdő utcában.

MTK Budapest
  Vasas SC 24-20 (12-8)
Népfürdő u, 350 néző.
Vezette: Paska D., Vastag S.

MTK: Terenyi 1 – Slakta 1, Karnik 5 (1), Dakos, Tóth E. 7, Termány 3, Szádvári 2. Csere: Hlogyik (kapus), Kovács G., Gorilszka 4 (2), Kuti 1, Barna, Mód, Sallai, Juhász.
Edző: Vlagyimir Golovin

Vasas: Győri – Hárs 1, Mester, Hanusz, Agovics 2, Kocsis Á. 3, Fekete 3. Csere: Tzintzis (kapus), Kuczora 6 (3), Németh N., Németh M. 2, Arany 1, Szeberényi, Becséri, Pados 2, Moutsogianni.
Edző: Kovács Péter

Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3

Az eredmény alakulása: 8. perc: 4-1. 18. p.: 7-5. 24. p.: 9-8. 37. p.: 16-9. 45. p.: 19-11. 55. p.: 22-18

Az Elektromos-csarnokban a megszokott jó hangulatban kezdődött a fővárosi derbi, igaz ezúttal kicsit kevesebb, ám annál hangosabb Vasas-szurkolóval.

Az első negyedórában mindkét csapat jól védekezett, támadásban azonban a kék-fehérek hatékonyabban működtek, így a meccs egy pontján már néggyel is vezettek. Kuczora Csenge beállása új sebességet, és nem mellesleg gólokat is hozott a mieink játékába. Külön hízelgő, hogy a női válogatott szövetségi kapitánya, Kim Rasmussen is a helyszínen tekintette meg a meccset, és elismerően nyilatkozott Kuczoráról.

No de vissza az első játékrészhez, hiszen hamar teljesen nyílttá vált a meccs, bár egyenlíteni végül nem tudtunk. Az, hogy a félidőre mégis 12-8-as hátránnyal fordultunk, az utolsó percekben minket sújtó kiállításoknak is köszönhető volt.

Németh Mercédesz révén még mi dobtuk a második félidő első gólját, utána viszont az ellenfél percei következtek. Négyet kaptunk zsinórban, így már hét is volt közte, eldőlni látszott a meccs. A feltételes módra pedig egy idő után nem is volt már szükség, akadtak ugyan fellángolásaink, de közben olyan hibákat is elkövettünk, amik ezen a szinten sem férnek bele.
Szétnyílt a meccs, Pados Mónika és Arany Rebeka jó megmozdulásaival hiába kezdtünk hajrába, már késő volt, az MTK végül 24-20-ra győzött.

fotó: Vasas Attila

A vereség nagy érvágás a kiesés elleni harcban, az pedig még inkább fájó, hogy csak néhány fiatal játékosunkban volt meg az a bátorság, ami egy ilyen rangadón elvárható.

Kovács Péter vezetőedző:
"Hektikus mérkőzésen vagyunk túl, amely mindkét csapat számára nagyon fontos volt. Sajnos, nem mi nyertük meg, gratulálok az MTK-nak. Nem foglalkozunk azzal, hogy most ezzel a vereséggel mennyire kerültünk nehéz helyzetbe, úgy érzem, ha nyertünk volna, akkor is nagyon sokat kellene tenni még a bentmaradásért. Továbbra is ez a célunk. Nagyon pozitív volt, hogy csak 24 gólt kaptunk, a lőtt gólok száma viszont alacsony még mindig, azon kell dolgozni, hogy a kettőt közelítsük. Fiatal csapatunk van, jól küzdöttek, motiváltak voltak a lányok. De mindig elmondom, hogy az NB I nagyon kemény, talán a világ legerősebb bajnoksága. Meg kell fizetni a tanulópénzt."