Dobos Sándor, 2018.01.27. | Vízilabda

A VasasPlaket egy remek negyedik negyeddel megnyerte a fontos bajnokiját az AVUS ellen.

E.ON OB I, A-csoport, 11. forduló:
VasasPlaket–AVUS Szombathely 13-8 (3-3, 1-2, 4-2, 5-1)
Komjádi-uszoda, 200 néző.

Vezette: Mucskai, Berki

Vasas: Jónás – Bóbis, Bencz 2, Babay, Burián 1, Takács, Simon. Csere: Marnitz G. 6, Makszim, Sélley-Rauscher 2, Hajdu A., Steinmetz Á. 2, Hőna.
Vezetőedző: Földi László

AVUS: Horváth A. – Ekler 2, Takács K., Baj, Basara 1, Kiss Cs. 1, Garancsy 2. Csere: Polovic 1, Kutasi, Ukumanov 1, Hajmási.
Vezetőedző: Matajsz Márk

Gól/emberelőny: 3/7, illetve 5/11
Ötméteresek: 2/3, illetve -
Kipontozódott: Bóbis (26.), Hőna (28.), illetve Ukumanov (22.), Takács K. (28.)
Kiállítva cserével: Takács B. (29.)

fotók: Vasas Attila

A sors úgy hozta, hogy a nap második mérkőzése volt a Vasasé a Komjádiban, merthogy a Ferencváros a szezon második felére „behozza” hazai meccseit a Népligetből, és a Debrecent is itt fogadták a zöldek szombaton délután – meg is nyerték a bajnokit, a papírformának megfelelően (bár a szünetben még 7-7 volt az állás).

Hogy a Vasas-Szombathely meccsen mi volt a papírforma? Alapesetben ez egy fix egyes randevú, azaz Vasas-győzelem, csakhogy a mieink korábban a sereghajtó UVSE ellen kétszer is megégtek, legutóbb pedig Kaposváron kaptak ki 8-7-re, szóval óvatosan közelítettünk a mérkőzés felé.

Steinmetz Ádám, csapatunk legrutinosabb tagja, aki 549. meccsét játszotta ezúttal, a találkozót felvezetendő éppen azt hangsúlyozta ki, hogy az újonc ellen mindig nehéz játszani, az „aligátoroknak” nem volt veszítenivalójuk a Komiban.

Nos, Ekler Bendegúz elég könnyen átlőtte a blokkot az első szombathelyi támadásnál, amely rögvest emberelőnyös helyzetet is hozott, ezt használta ki (0-1). Kiss Csaba duplázta meg a vendégelőnyt, két perc alatt kétgólos hátrányba kerültünk. Bencz Rolf emberfórból szépített, csak hogy ne kerüljünk nagyobb bajba már az elején. Burián 1-3 után lőtt akciógólt, a két fiatal volt egyébként a szombathelyi meccs főszereplője, ketten akkor 7 gólt szereztek a 12-10-es győzelem alkalmával.

Egy időkérés után 1:25-tel a vége előtt egy szép emberelőnyös megjátszással Steinmetz Ádám egyenlített, nagyon kellett a gól, 3-3. A szakasz vége is ez maradt.

A második negyed is gyors szombathelyi góllal kezdődött, Garancsy András talált be, 3-4, nagyon kellett aztán Burián két blokkja, nehogy megint mínusz kettő legyen. Nem lett tehát, de egyenlő sem, pedig megvolt rá az esély, Sélley-Rauscher úszott meg, jött a kiállítás, de eltétováztuk a helyzetet. A fordulás után a másik oldalon is fór következett, Matajsz Márk időt is kért, érezte, hogy fontos szituációról van szó. Történt mindez a negyed negyedik percében, s ha már a négyes szám, a vendégek 4-ese, Ekler lőtt belőle gólt, újabbat… Steinmetz Ádám fordult be mesterien, járt az 5 méteres, Burián állt oda, és teljesen középre lőtt, Horváth Alex „ölébe”.

Akcióból sem sikerült pontosan célozni, így 1:56-tal a nagyszünet előtt időt kért Földi László. Megérte, Sélley-Rauscher Domonkos hozta közelebb a Vasast, 4-5. Innen kellett valamit kitalálni a fordulás után.

Egy büntető jelentette az első érdemi történést a harmadik negyedben (a 3. percben), Burián harcolta ki, Marnitz Gergő lőtte be, és ezzel egyenlített, 5-5. Rustam Ukumanov szerezte aztán a meccs legszebb találatát, átejtette Jónás Györgyöt, mindig a vendégek jártak egy kicsit előrébb.

Sélley-Rauscher gondoskodott kisvártatva arról egy remek keresztbemozgás után, hogy tapadjunk (6-6), már csak egy jó védekezés hiányzott, hogy átvegyük a kezdeményezést. Ez meg is érkezett a következő akciónál, de a túloldalon előbb Burián, majd Steinmetz Ádám lőtt Horváth Alexbe. No, de aztán Rustam Ukumanov kiállítása után jött az időkérés, Marnitz Gergő pedig szépen befejezte a fórt, először vezetett a VasasPlaket 7-6-nál, a 22. percben.

A negyed utolsó percében igazi tűzijátékot láthattunk a kapunk előtt, és Ivan Basara egy fór után egyenlíteni tudott, 7-7. Marnitz Gergőnek volt erre válasza 5 másodperccel az utolsó szünet előtt, a lehető legjobbkor tehát, 8-7.

És megint csak Marnitz, kétszer is, villámrajtot vettünk a zárószakaszban, így 10-7-re elmentünk, ez már azért szebben nézett ki. Garancsy nyert meg egy aztán egy lehetőséget (10-8), de jött egy szemet gyönyörködtető gólt, Burián adta fel Steinmetz Ádámnak, aki nyújtózkodott, majd betolta a bal alsóba, 11-8.

Kapott még fórokat a vendégcsapat (Takács Bálintot például cserével szórták ki), de nem tudott velük élni, a mieink megnyerték a fontos bajnokit.

Nyilatkozatokért ide érdemes kattintani.