2018.01.19. | Vízilabda

Nagyon fontos bajnoki vár a VasasPlaketre szombaton, a hosszabb bajnoki szünetet követően.

Elég régen játszott legutóbb tétmérkőzést a Vasas csapata, hiszen az E.ON OB I-ben december 16-án rendezték a Debrecen elleni idegenbeli bajnokit (10-10). Azaz több mint egy hónap telt el, ez idő alatt sok mindenre volt idő, például arra, hogy megértsük a kaposvári mérkőzés jelentőségét.

A Vasas célja továbbra is a felsőházi szereplés elérése, ehhez a „kötelező” győzelmeken túl szükség lesz várhatóan egy BVSC elleni idegenbeli pontszerzésre is, az utolsó fordulóban, február 21-én. Merthogy a negyedik helyért szintén hajtó Debrecen is szeretné megnyerni a hozható meccseit, márpedig, ha ez így történik, akkor a mieinknek még kell egy plusz pont is az üdvösséghez. (A Debrecen egyébként az utolsó körben látogat majd Kaposvárra.)

Nem volt egyszerű az elmúlt pár hét a Vasas számára, Földi László vezetőedző elárulta, betegségek és sérülések is nehezítették a helyzetet, ezek közül a legkomolyabb Miklós Levente problémája, a balkezes játékos vállát meg kellett műteni. Az elmúlt hetekben edzőmérkőzéseket is játszott a csapat (ezek leszervezése sem egyszerű manapság), a BVSC, a Tatabánya és a Miskolc viszont például partner volt a gyakorlásokban.

Jónás György, csapatunk első számú kapusa amondó, bizony élet-halál meccs lesz a szombati (is), nincs alternatíva, csak a győzelem.

„Az ünnepi szünetet pihenéssel és regenerálódással töltöttük, aztán az elmúlt két hétben már komolyabb edzésekkel készültünk. Edzőmérkőzéseket is játszottunk, a BVSC-vel, majd a Miskolccal, így készültünk. Most már élet-halál harc mindhárom fontos meccsünk, a Kaposvár, a Szombathely és a BVSC elleni bajnokik. Ennek szellemében készülünk, főként a védekezésre helyezzük a hangsúlyt. Ez a Kaposvár már nem az, amelyik a Komjádiban járt az ősszel, edzőváltáson is átestek, és már jobb erőt képviselnek, mint akkor. De ezzel nem kell foglalkoznunk, csak saját magunkkal. Bízom benne, hogy három ponttal térünk haza Kaposvárról.”

Ha már itt tartunk, egy hét múlva következik az újabb „kötelező bajnoki”, akkor a Szombathely látogat a Komjádi-uszodába – ott is vigyázni kell, mert az a csapat is egyre ütőképesebb.

A kaposvári mérkőzésről a Youtube-on élőképes közvetítés lesz a Kapos TV jóvoltából.