Dobos Sándor, 2018.01.14. | Kosárlabda

Hét bajnoki után kapott ki a Vasas Akadémia, Pécsett maradtak alul a fiúk.

NB I/B, Piros-csoport, 15. forduló:

PVSK-Kronosz Kiadó–Vasas Akadémia 89-73 (31-17, 17-14, 18-22, 23-20)

PVSK: Krnjajski 10, Demeter 23, Kővágó-Laska 11, Popgyákunik 6/3, Dragasevic 16/9. Csere: Berkics 3/3, Benke 3/3, Riskó, Mándity, Bíró 17/9.

Vasas: Steier 5/3, Andrássy 8, Kiss B. 5, Boros 26/9, Katona 13/9. Csere: Barócsi, Koflanovics, Kozma 3, Kovács B. 1, Csík R., Sólyom 8, Völgyi 4. Vezetőedző: Faragó Péter. Edző: Lekli József

Igen régen kapott 31 pontot egy negyed alatt a Vasas Akadémia csapata, az első szakasz jó pécsi támadójátéka előrevetítette, hogy nehéz lesz a mieink számára ezen a vasárnapon folytatni egészen parádés sorozatukat. Merthogy sorozatban 7 bajnoki mérkőzést nyert meg Faragó Péter csapata az elmúlt hetekben (közte a három dobogóst legyőzve), ezzel feledtette az 1-6-os szezonkezdetet, amely után a tabella utolsó előtti helyén toporgott együttesünk.

Más szelek fújnak tehát egy ideje a Vasas Akadémiánál, szerencsére a bravúrok után egészen más megvilágításba került a bajnoki menetelés. Persze, azt senki sem gondolhatta, hogy fiatal csapatunk (légiósok nélkül) végig tudja tartani ezt a tempót, benne volt a pakliban egy visszafogottabb eredmény.

A héten a Békés csapatát 38 ponttal verte meg a Vasas, akkor mindössze 54 pontot kapott, most ennek több mint felét az első negyedben (a sérüléséből visszatérő Völgyi Márton már ott lehetett a társakkal a pályán). Pedig a végül 26 pontig jutó Boros Márk pontjaival még 13-11-re nálunk volt az előny, innentől viszont egy 20-6-s sorozatot produkált a PVSK.

A pécsiek az első körben 81-71-re nyert a Sport11-ben, erős csapatnak számít az NB I/B-ben, nem véletlenül áll a negyedik helyen. Veljko Dragasevic kosaraival már 40-21 volt az állás a második negyed derekán, nem nagyon sikerült később sem közelebb kerülni a riválishoz. A harmadik tízpercben ez kicsit változott, de csak négy pontot tudtunk faragni a hátrányból, 66-53-mal következhetett a záró játékrész.

5-0-lal kezdett a PVSK a negyedik negyed elején, így rögvest időt kért Faragó Péter, de a mérkőzés nagyjából hasonló mederben ért véget, mint ahogyan zajlott.

Csapatunk legutóbb október 25-én kapott ki, akkor az MTK vendégeként, így most egy igen hosszú sorozat zárult le.

Legközelebb január 27-én, a Nagykőrössel játszunk, hazai pályán a bajnokságban, de előtte most pénteken a Hepp-kupában következik egy fellépés. Nem is akármilyen, a négyes döntőért játszik a Vasas Akadémia a Salgótarjánnal.

Faragó Péter vezetőedző értékelése:
„Az első negyedben remek dobószázalékkal használta ki a lehetőségeit a Pécs. Mi nem tudtuk megvalósítani az elképzeléseinket, nem úgy alakult a mérkőzés, ahogy terveztük, nem tudtunk reagálni megfelelően. A második és a harmadik negyedben valamelyest feljavultunk, de összességében most felülmúltak bennünket, megérdemelten. Hozzá kell tenni, hogy az első számú irányítónkra nem számíthattunk, így a játékosok is kevesebb lehetőséget tudtak maguknak teremteni. Várható volt, hogy előbb-utóbb megszakad a sorozatunk, én egy kicsit ennek örülök is, mert így tudunk kezdeni egy újat. Szeretnénk ismét egy győzelmi szériát felépíteni. Van mit tanulni a meccsből, az, hogy a csapatnak van tartása, már nem dicséret, hanem alap. Pénteken a Salgótarján ellen szeretnénk győzni, nem dőlünk a kardunkba, ha nem sikerül, ugyanakkor hazai pályán, jó játékkal meg tudjuk őket verni. Ez lenne a klub történetének harmadik Hepp-kupa négyes döntője.”