Nagy küzdelemben 6-6-re végzett egymással a Vasas és a BVSC az OB I szombati rangadóján.

VasasPlaket – BVSC-Zugló 6-6 (1-1, 1-3, 3-1, 1-1)

VasasPlaket: Jónás – Bencz, Burián, Bóbis 1, Babay, Takács, Simon H. Csere: Marnitz G. 3, Hőna, Steinmetz Á., Sélley-Rauscher 1, Miklós 1, Makszim.

BVSC: Györke – Czigány 2, Sugár, Létay, Török 1, Kovács P. 1, Pásztor. Csere: Ambrus, Csapó 1, Mészáros, Várnai 1, Szabó Bence, Szabó Bendegúz.
Vezetőedző: Szűcs Levente

Gól/emberelőny: 2/14, illetve 2/15
Ötméteresek: -, illetve 1/1
Kipontozódott: Takács B. (21.), Makszim (23.)

Az alapszakasz egyik legfontosabb mérkőzése várt a fiúkra, hiszen a BVSC közvetlen riválisnak számít, mindenképpen a csoport négy legjobb csapata között a helye. Mi is ott szeretnénk végezni, így minden pontra égetően szükség van. Az előző szezonban csak a középszakaszban találkozott a két csapat, előbb 14-8-ra nyertek a zuglóiak, majd 9-9-re végeztünk velük.

A mérkőzés előtt gyászszünettel emlékeztünk a nemrégiben elhunyt olimpiai ezüstérmes Holop Miklósra. Czigány Károly az első zuglói akció végén kihasználta az emberelőnyt, 29 másodperc alatt megszületett a találkozó első gólja (0-1). Amilyen gyorsan megrezzent a háló, olyan sokat kellett várni a következő eredményes akcióra. Jól működött a vendégek blokkja, és a lövéseink sem a legjobbkor indultak.

Marnitz Gergőé speciel igen, a 6. percben egyenlített a Vasas átlövés góljával (1-1). Jónás György villogott aztán többször az első negyed végén, neki is köszönhető, hogy maradt a döntetlen a szakasz végére.

Aztán gyorsan ismét vezetést szerzett a BVSC, nagyjából az első negyedhez hasonló gyorsasággal, Török Béla nagy góljával. Nagyon kemény csata folyt a vízben, a Vasas-tábor hangja is meg-megjött (később még inkább), kár, hogy a lövések rendre elakadtak támadásban – olykor a kapufában.

A 7. percben parádés gólt szerzett a dudaszó pillanatában Steinmetz Ádám, egy beadást pöccintett háttal a kapuba, de nem adták meg a gólt, s aztán kisvártatva a másik oldalon az egykori vasasos Várnai Kristóf növelte a vendégek előnyét (1-3).

Marnitz Gergő szépített akciógóllal, de 4-2-vel fordultunk, merthogy a sokadik vendég emberelőnyt Csapó Miklós (őt is jól ismerjük, hiszen a Vasasból igazolt a zuglóiakhoz) használta ki.

Bóbis Máté is belőtt egy fórt, nagyon kellett, megint fél perc telt el a negyed elején az első gólig, szerencsére most a mieink találtak be először (3-4). Burián Gergő előtt is ott volt a ziccer, de szorongatott helyzetben Györkébe lőtt.

Továbbra is feszült mederben zajlott egyébként a derbi, Miklós Levente egalizált egy bátor lövést követően emberelőnyben, 3 perccel a harmadik negyed vége előtt. Fájó, hogy egy páros kiállítás nyomán Takács Bálint kipontozódott. Kovács Péter egy következő fórt lőtt be nem sokkal később, ezelőtt a fiatal Makszim Soma kapta meg harmadik hibáját.

5-4-es BVSC-előnnyel következhetett a zárónegyed, ekkor már véget ért a csoport egy másik mérkőzése, amelyen a Kaposvár nagy meglepetésre Debrecenben tudott 9-7-re győzni – ez mondjuk, a Vasasnak nem jött olyan rosszul.

Rögvest 5 métereshez jutott a BVSC a negyedik negyed elején, Czigány belőtte (4-6), Sélley-Rauscher Domonkos válaszolt rá, kőkemény találkozó, nagy küzdelem, nagy akarás – nem panaszkodhattak a semleges nézők.

Mi persze nem voltunk semlegesek, így először nem örültünk, amikor Steinmetz Ádám „eltiprásáért” semmi sem járt, majd örültünk, amikor Marnitz Gergő egalizált, 3:26-tal a vége előtt, 6-6.

Sőt, mehettünk a vezetésért, rögvest emberelőnybe kerültünk, Földi László pedig időt kért! Elvették a labdát a mieinktől, de jól védekeztünk, majd Steinmetz Ádám harcolt ki fórt, Burián Gergő a kapusba lőtte. Szabó Bence is a másik oldalon, maradt fél perc! Ellőttük Miklós révén a labdát, így 1,1 másodperce maradt a BVSC-nak, Szűcs Levente időt kért, de már nem történt érdemleges esemény.

6-6, igazságos eredmény, egyben egy olyan eredmény, aminek örülhetünk.